Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 879
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 879
Název:Bouře nad Terrou
(Sturm auf Terra)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Loowerové ve Sluneční soustavě - superrobot útočí
Hlavní postavy románu:

Gnogger-Zam a Jarkus-Telft - dva Loowerové ve Sluneční soustavě

Saqueth-Kmh-Helk - univerzální robot Loowerů

Boyt Margor - mutant bude zaměřen

Dun Vapido, Eawy ter Gedan a Bran Howatzer - Margorovi protivníci

Niki - talentovaný idiot

Protože jeho nedobrovolné psionické nabíjení ustává, přesune se Boyt Margor, aby zabránil nebezpečné ztrátě psionické energie, Niki Saitn Pidgina k Branu Howatzerovi, Dunu Vapidovi a Eawy ter Gedanovi, kteří se zachránili na ostrově Kos. Kromě toho videofonem přijme jejich nabídku ke spolupráci. Protože Eawy ter Gedan zjistil, že Cheopsova pyramida je výchozím bodem psionických impulzů, je jako místo srazu dohodnuta Gíza. Eawy ter Gedanovo zjištění, že Margor impulzy, aniž by to věděl, přeposílal k Neptunově měsíci Titanu, vede k rozhodnutí vyslat tam sto metrový křižník CURIE s Margorovými paratendry, třemi Gäajskými mutanty a Nikim. Margor se vrací zpět do Athosu.

Mezitím odstartují Jarkus-Telft a Gnogger-Zam se Saqueth-Kmh-Helk. Zcela nepravidelné zařízení, na nejtlustším místě 128 metrů silný obří robot je sestaven z mnoha tisíc miniaturních, soběstačných součástí, takzvaných Helků, nosí své jméno Saqueth-Kmh-Helk (mnoho tisíc součástek mistra Saqueth-Eeno) na počest svého stvořitele, legendárního loowerského zbrojíře. Ve svém nitru poskytuje superrobot prostor pro 10 Loowerů. Etapový pohon Helku, transmiterový rotátor, vyrábí kolem robota transmiterové pole. Po přeplnění nulového pole a jeho zažehnutí pomocí strukturální sektorové trhliny následuje transice, přičemž ale nedochází k odhmotnění. Spíše je do hyperprostoru povznesené tělo po třesknutí energetického pole okamžitě odhozeno zpátky do normálního prostoru. Dochází k řetězové reakci podobné pulsaci, přičemž univerzální robot bezprostředně po svém opětovném vynoření do normálního prostoru okamžitě provede další průchod skrze transmiterové pole. Transmiterovými skoky je sice možné překonávat jen 260 světelných let, ale lze vykonat mnoho etap po sobě, a odpadávají časově náročné orientační manévry.

Ledvinovité dvojité tělo sotva 1.60 metru vysokých Loowerů, jehož poloviny jsou spojeny chrupavkovitým výhonkem, spočívá na dvou zavalitých nohách. Dvě tykladovité ruce jsou zakončeny dvěma úchopovými laloky. Dvě zakrnělé letové blány mohou rozložit kolem svého těla jako plášť. Hrbolovité hlavové zesílení nese dvě zatažitelné oči na stopkách a ústa, která jsou obklopena chlupy porostlým svalem, a současně obsahuje vibrující blánu, která slouží jako mluvidlo. Různá místa jejich šedivého těla jsou zakryté devítiúhelníkovými destičkami.

Oba Loowerští vědci s pomocí transmiterového rotátoru dorazí do Sluneční soustavy, na jehož třetí planetě se ukrývá hledaný objekt. Slunce nazve Jarkus-Telft nejdříve Aggrath a planetu Laivoth. Ke svému překvapení Loowerové zjistí, že impulz zachycený na Alkyra II vychází z člověka. O něco později zaútočí na CURIE a pomocí několika Helků loď zajmou. Niki pomocí svých psionických schopností přeprogramuje jednoho Helka.

Jarkus-Telft a Gnogger-Zam zjistí, že impulz nedorazil v očekávaný čas na Alkyra II, protože se Země tehdy nacházela v Maelstromu1). Poté co vysílač zjistil, že impulzy nebudou moci dorazit v určený čas na určené místo, vytvořila se zpětná vazba s objektem, který vysílal latentní šestidimenzionálně orientované individuální impulzy. Margor byl psionicky nabíjen a posiloval impulzy tak, že dosáhli až na Alkyra II.

Jeden Helk proto odnese Gäajského mutanta transmitním polem ze Země, a Jarkus-Telft se postará o vyvolání bouře nad pyramidou, ve které se hledaný objekt nachází. Margor přiměje ale Nikiho, který ho považuje za svého přítele, aby Helky zneutralizoval pomocí svých psí-schopností, a zabije přitom oba Loowery. Nakonec přiměje Nikiho, který Saqueth-Kmh-Helk považuje za obrovské puzzle, aby spustil útočný program Loowerů. Většina Helků, kteří propátrávají pyramidy v Gíze je ale sestřelena terranskými bojovými kluzáky. Zbytek unikne do vesmíru. Když CURIE přistane na kosmodromu v Gíze, podaří se Branu Howatzerovi, Dunu Vapidovi a Eawy ter Gedanovi s Nikiho podporou zmizet. Chlapec z Saint Pidgin poté zmizí2).

Poté co spatří obrázky, které Tolgink-Hekl přiveze zpět z nepodařené mise, rozhodne se vůdce Troskolidí z Alkyra II, kvůli ztrátě Saqueth-Kmh-Helku, že bouře v celé Sluneční soustavě je jedinou možností, jak získat v pyramidě skrytý klíč k materiálnímu zdroji2).