Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 880
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 880
Název:Protivník v temnotě
(Gegner im Dunkel)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Atentát na Harna - Boyt Margor opět udeří
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - expert přivádí terranské hospodářství k rozkvětu

Julian Tifflor - ministerský předseda LSP

Harno - energetický bytost má být zavražděna

Boyt Margor - protivník k temnotě znovu udeří

Jaylo Krehnagg - paratender

Harno1), který se v Impérium-Alfa pozvolna pod umělým slunce zotavuje z nedostatku energie, zobrazí na svém povrchu, že Helkové, kteří unikli z boje o Cheopsovu pyramidu, se shromáždili mimo Sluneční soustavu.

Boyt Margorovi to oznámí jeho paratender Jalyo Krehnagg, exobiolog, který pracuje pro Homera G. Adamse. Mutant dá Krehnaggovi příkaz, aby Harna zničil, aby kulovitá bytost nemohla prozradit pozici nově vznikajícího Saquet-Kmh-Helka, kterého chce získat pod svou kontrolu. Rozhovor je ale odposloucháván Eawy ter Gedanem, a tři Gäajští mutanti dají Tifflorovi anonymní varování, takže Krehnaggův pokus Harna s pomocí energetického šoku usmrtit, selže.

Margor poté svého paratendra zabije psionickým impulzem, najde ve středoaustralském Petermannbergenu tajný podzemní hangár a odstartuje se space-jetem, aby našel Saqueth-Kmh-Helk. Krátce na to je tajné zařízení objeveno vysloužilcem Tremlerem a z larské trestanecké planety pocházejícím Kawonem. Margorův paratender ale hypnozářičem vymaže oběma paměť.

Julian Tifflor, veden Harnem, odlétá s křižníkem také k superrobotu Loowerů. Když k němu dorazí, opustí Harno loď se slovy, že musí splnit důležitou úlohu. Margor předělá několik členů posádky Tifflorova křižníku na paratendry a zinscenuje vzpouru. Mezitím Harno pronikne do Saqueth-Kmh-Helka, který o něco později transituje pryč2). Rebelie v Tifflorově křižníku je zdolána, ale Margor unikne se svým space-jetem v lineárním prostoru3).