Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 794
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 794
Název:Časovaná bomba buněčných aktivátorů
(Zeitbombe Zellaktivator)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Smrt nesmrtelných - Larové to tak chtějí
Hlavní postavy románu:

Nos Vigeland - pirát bojuje proti hrozícímu osudu

Verntoser - Vigelandův hlavní informátor

Runeme Shilter - vězeň umírá

Hotrenor-Taak - Lare plánuje smrt nesmrtelných

Julian Tifflor - šéf NEI

Ronald Tekener - Tifflor posílá svého přítele na Svět sta sluncí

Na Gäa, kde Harno nadále odpočívá, aby se zregeneroval1), jedná Julian Tifflor, Ronald Tekener, jeho přítelkyně xenopsycholožka Jennifer Thyronová, s Barsodo-Eltem, představitelem Vincranů, kteří se obávají, že jejich temná mlhovina bude kvůli aktivitám NEI objevena Lary. Když zmíní Velkého Thyrona, který kdysi sám sebe a svou loď obětoval, aby předkům Vincranů umožnil útěk do temné mlhoviny, dá Jennifer Thyronová jednání nový směr a umožní další spolupráci Lodivodů s NEI.

Oloupený o svůj buněčný aktivátor, umírá na Rolfthu Runeme Shilter. Larský špeh Gavellin-Aat aktivátor ukradl, je ale o něco později zabit v ledové jeskyni místním domorodcem. Hlídka, která na rozkaz Hotrenor-Taaka pátrá po Gavellin-Aatovi, najde buněčný aktivátor v blízkosti jeho mrtvoly.

Nos Vigeland odlétá s KOBROU, GALARY a VERDENKAAR ke Kalanchskému seskupení, mračnu asteroidů, které vzniklo z úlomků planety pocházející z jiné dimenze. Od svého informátora, neobyčejně velikého Supertěžkého Vertosera, vysokého řídícího důstojníka v Maylpancerově tajné službě, se Ertrusané dozvědí o útěku Tersera Frascatiho. Kromě toho mu Vertoser vysvětlí Hoternor-Taakův plán, ve kterém Apoštol Hetosanů očekává, že bude moci zaměřit úkryt NEI, když nechá aktivátor Juliana Tifflora explodovat pomocí destrukčního záření. S pomocí svého symbionta Chloona, se Supertěžkému, kterého Vigeland na sobě udělal závislým pomocí jedu, podaří nakonec nositele aktivátoru dostat do své moci. Když mu Vigeland poskytne nutný lék, Vertoser ho zase propustí. Supertěžký je ale krátce na to spolknut dimenzionální trhlinou. Protože plán Hotrenor-Taaka ohrožuje i jeho život, zaútočí Vigeland se svými loděmi, ale Apoštolovi Hetosanů se podaří se Shilterovým aktivátorem uniknout1). Ertrusan, který při útoku ztratil KOBRU a GALARY, odlétá poté s VERDENKAAR na Pata-Pata, druhou planetu systému Koloseia, kde kontaktuje agentku NEI Berly Salvoniovou, která je pro domorodce »Bohyní dobré medicíny«. S její pomocí si dohodne setkání s Tifflorem u Kalanchského seskupení, ve kterém Terrrance varuje před plánem Larů. Tifflor zatají své nové vědomosti před Ronaldem Tekenerem, informuje ale Jennifer Thyron.

Mezitím je space-jet Tersera Frascatiho odvlečen k planetě Fragile lodí GLANETZ IV skokanského patriarchy Oslava. Frascati je obyvateli planety pro Vigelandovo pirátství stejně jako Sullia Cassandra zastřelen. Aby uniknul hrozícímu odhalení, zničí Undaak alias Cedar Tautz své vlastní tělo. Tifflor, který se od svých agentů o této události dozví, uvědomí Nose Vigelanda a odlétá společně s Ertrusanem se speciální kosmickou lodí na Fragile. Vigeland si vezme Frascatiho aktivátor a vysvětlí, že chce opustit Mléčnou dráhu.

Hotrenor-Taakovi vědci připevní Shilterův aktivátor na amorfní, uměle chovanou bytost, kterou podle larského bájného hrdiny nazvou Oskusool. Také jako destrukční záření označované genomodulační záření vyvolá během nanosekudy v Oskusoolovi několik tisíc mitózních změn, které aktivátor kvůli své přizpůsobovací schopnosti přetíží a donutí ho explodovat. Protože 30.000 SVE-křižníků a 25.000 lodí Supertěžkých je z větší části vybaveno projektory destrukčního záření, věří Hotrenor-Taak, že stojí před největším triumfem svého života.

Pěti a šesti dimenzionální energetickou šokovou vlnu z exploze buněčného aktivátoru zachytí hlídková loď NEI. Protože zbraň Larů je zřejmě připravena k použití, pošle Tifflor nic netušícího Ronalda Tekenera na jeho ochranu s Jennifer Thyron pod záminkou na Svět sta sluncí2). Tifflor sám se stáhne do v hloubce tři tisíce metrů ležícího bunkru TASS-66 IV, aby očekávané zničení jeho aktivátoru neohrozilo Gäa.