Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 660
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 660
Název:Operace Bumerang
(Operation Bumerang)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Posbiové zabodovali - nasazena nová zbraň ze Světa sta sluncí
Hlavní postavy románu:

Mang Hetely - styčný důstojník na Světě sta sluncí

Eygel Hoštra - fyzik vynalezne novou zbraň

Speech - schizofrenní robot

Reginald Bull - státní maršál má "ptáka"

Feryn Maytusz - mladý důstojník na důležité misi

128 let starý paraabnormálni hyperfyzik profesor Dr. Eygel Hoštra, který jako »kontraplánovač« odešel na Svět sta sluncí1), vyvinul paraventil, který může odčerpávat energii z trupů SVE-křižníků. Pracuje na základě parazdruženého zapojení, s jehož pomocí je získávána sluneční energie pro napájeni antitemporálního slapového pole2). Protože Hoštra na konci krize s Rojem3) objevil postup, který sice odstranil ohlupování, ale u velké části lidstva vyvolal schizofrenii, a kromě toho se zalíbením hledí vstříc plánu předělat umělá slunce Světa sta sluncí na sluneční transmiter, pomocí kterého by se planeta Posbiů mohla přemístit do Mléčné dráhy, má důstojník SolAbu podplukovník Mang Hetely, styčný důstojník Solárního Impéria u Centrální plasmy, starost o výzkumy sice geniálního, ale nevypočitatelného vědce. Hoštrovi se ale podaří vytvořit Hetelymu u Centrální plazmy špatnou pověst a Posbiové ho vsadí do vězení. Aniž by informovali odpovědné velení Solárního Impéria, vystrojí Centrální plazma čtyřicet tisíc fragmentálních lodí Hoštrovým paraventilem. Kapitán Feryn Maytusz, který jako kurýr Reginalda Bulla s těžkým křižníkem CONOR přiletí na Centrální svět Posbiů, naváže kontakt s Hetelym, a podplukovník dá majoru Gulbrand Toornovi, epsalskému veliteli CONORU, rozkaz, aby okamžitě odstartoval a informoval Impérium Alfa o nebezpečí, které by lidstvu hrozilo kvůli ukvapenému útoku Posbiů na Lary. Mezitím odstartuje Posbijská flotila pod vedením BOX-40009, ve kterém se nachází profesor dr. Eygel Hoštra jakož i jeho spolupracovníci dr. Aitra Kisani a dr. Jeremy Ruff. Se superbitevní lodi ROKANOR odlétá Roi Danton, Dalaimoc Rorvic a sestřenice Tatcher a Hainua specialistka USO major Vryla a Hainu naproti fragmentálním křižníkům, které asi sedm tisíc světelných let hluboko v galaxii čeká na deset tisíc SVE-lodí. Ani plazmatický velitel posbijské flotily ani Hoštra se nenechají přemluvit od útoku na Lary. Hoštrovy paraventily se ukážou jako účinné zbraně, které energii SVE-křižníků odvádějí do hyperprostoru a lodě se tak stanou bezbrannými oběťmi supertěžkých transformačních děl. Je zničeno více než tři tisíce jednotek Larů, ale během osmi hodin bitvy se invazoři naučí jak paraventily přepólovat, takže energii fragmentálních křižníků mohou použít k posílení vlastní energetických generátorů lodi. Tisíce bezmocně letících fragmentálních lodí exploduje, zbytek se s společně s ROKANOREM stáhne zpět ke Světu sta sluncí4).

Na Zemi mezitím objeví lidé Galbraitha Deightona, že skokanský patriarcha Klingurn, který Reginaldu Bullovi věnoval opičího ptáka, je Inspektorem Hetosu. Zvíře, jehož paranormální vyzařování narušuje Bullův mozek, je okamžitě odstraněno.

21. května 3459 opustí Larové se svými Inspektory Hetosu Sluneční soustavu. Hotrenor-Taak požaduje, aby mu okamžitě bylo vydáno KPL-zařízení a Hoštrův paraventil jakož i jejich konstruktéři. Jinak zničí celou soustavu speciální bombou, která je ukrytá na Zemi v oblasti Jižního moře.