Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 149
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 149
Název:Válka Posbiů
(Kampf um die Hundertsonnenwelt)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2114
Protivník je obrovský - než člověk ovládne robotické myšlení...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - oba nesmrtelní (a s nimi 3000 Pozemšťanů) čekají netrpělivě na přílet Bullyho flotily

Reginald Bull - jeho cesta ke Světu sta sluncí je doprovázena poruchami

Ras Čubaj - teleportér působí jako dodavatel zbraní

Van Moders - mladý robotik myslí v drahách, které jsou lidem naprosto cizí

Gucky - že je »náhradník« se myšobovi příliš nelíbí

Owen DeSoto - šéf kontrolorů THEODERICHU

Menke Laas - montér, který je nasazován jako »hledač poruch«

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Boj o Svět sta sluncí.

Pod velením Reginalda Bulla letí tři tisíce lodí z Frago ke Světu sta sluncí. Na palubě THEODERICHA působí jen osmdesát centimetrů velký Owen DeSoto jako šéfkontrolor energetických stanic. DeSoto pochází z terranského koloniálního světa Siga, jehož obyvatelé se z generace na generaci stále více zmenšují1).

V oblasti Světa sta sluncí je GAUSS napaden Lauriny. Jsou nuceni přerušit vysílání naváděcího paprsku, aby mohli uniknout. Dříve než dorazí k planetě Posbiů, je speciální křižník zničen přesilou kapkovitých lodí

Posbiové se mezitím stále více dostávají pod vliv hyperinpotroniky. Robotský mozek se spojí s Lauriny, aby soupeřící Centrální plazmu oslabil, a lodě Neviditelných začínají ničit atomová slunce nezbytná pro existenci plazmy. Svými slabými čluny nejsou Terranci schopni jim v tom zabránit. Když Bullova flotila konečně dorazí, je zničeno již osmdesát pět ze dvou set sluncí. Solární lodě zaútočí okamžitě na Lauriny, dostanou se ale do velkých potíží, protože Neviditelní nasadí nové energetické sací pole, které oslabuje ochranné štíty protivníků.

Nakonec objeví Van Moders bioponické bloky, ve kterých dochází k hypertoyktickému spojení mezi centrální plazmou a řídící jednotkou hyperinpotroniky a pozná, že byly zničením nenávistného propojení poškozeny. Robotikové a jeho spolupracovníci uvedou bioponické bloky zpět do chodu a pomohou Centrální plazmě k nadvládou nad inpotronikou2). Okamžitě poté se zaktivují obranné tvrze Světa sta sluncí a zničí kosmické lodě Laurinů3).

Centrální plazma potvrdí spojenectví s Terrou4), předá Terrancům podklady pro konstrukci transformačních děl a akceptuje, že hypertoyktické spojení bude střeženo terranskými vědci. Pozemšťané se dozví, že devadesát procent všech základen Posbiů bylo zničeno během interních bojů. Nakonec poprosí Centrální plazma Perryho Rhodana, aby našel její domovský svět a osvobodil ho5). 6)