Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 239
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 239
Název:Záhada planety Destroy
(Welt unter heißer Strahlung)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2402
Gucky narazí na staré protivníky – a rozluští tajemství Laurinů...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria a vůdce expedice »svět pod horkou září«

Gucky - myšob jde na výzkumnou expedici a objeví »staré přátele«

Atlan - Arkonidan jako zachránce v nouzi

Icho Tolot - Haluťan má být »ugrilován«

Wuriu Sengu - Perry Rhodanův špeh

Major Peanut - velitel pulce

Seržant Tom Jones - pilot shiftu

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Svět pod žhavou září.

S pulcem C-17 odlétá Perry Rhodan, Gucky, Icho Tolot, Melbar Kasom, Wuriu Sengu a asi třicet dalších Terranců na Destroy. Krátce po přistání je pulec napaden deseti kulovitými maličkými loděmi a je zničen. Expedice se potom musí bránit útoku potomků původních obyvatel planety, ze kterých se kvůli radioaktivnímu zamoření staly monstrózní bytosti.

Gucky nakonec objeví, že pod povrchem Destroy žije 500‘000 Laurinů1), kteří ale nemají schopnost se udělat neviditelnými. Myšob se dozví, že Laurinové původně pocházejí z Andromedy a byli pomocným národem Mistrů ostrovů. Už před 20‘000 lety podnikli první pokus dobýt Mléčnou dráhu s dutou planetou, která obsahovala náklad smrtících Luxidů2). Když asi před tři sta lety nemohli splnit svůj rozkaz, zničit centrální plazmu Světa sta sluncí a byli poraženi Terranci3), vrátili se Laurinové zpět do Andromedy. Mistři ostrovů je ale vyhnali z jejich světa a deportovali je na první planetu slunce Alurin. Brzy poté vyslali Mistři ostrovů smrtící komando Maahků, poté co se Laurinové marně pokusili proniknout s pomocí slunečního transmiteru do Mléčné dráhy. Byla nainstalována strážní stanice, jejíž robotské lodě ničili přistávající kosmické lodě a trvale pomocí záření poškozovali orgán Flexo přeživších Laurinů.

Perry Rhodan uzavře s Lauriny mír. Zatímco IMPERÁTOR odváží terranský expediční sbor z Destroy, je zaměřena přibližující se flotila.