Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 275
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 275
Název:Let na Barkon
(Der Flug nach Barkon)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2404
Starý svět mizí – a je zrozeno nové slunce
Hlavní postavy románu:

Mory Abro-Rhodanová - manželka Velkého administrátora spouští pátrací expedici

Reginald Bull - Perry Rhodanův přítel a zástupce

Betty Toufryová a Kitaj Išibaši - členové sboru mutantů

Plukovník Rondo Masser - velitel ultrabitevní lodi GENERÁL DERINGHOUSE

Major Flowerbeard - velitel lodi GD-K-7

Rhagor - Barkonidan

Deltar - Tefrod

Když se Mory Abro-Rhodanová na Plophosu dozví, že její muž s CRESTEM III uvíznul v minulosti1), vyrazí okamžitě k Reginaldu Bullovi do soustavy Ztracených2). Protože Barkonidané3) podle pozitronické analýzy pocházejí z do Andromedy prchlých Lemurů4) a protože od nich očekává pomoc pro CREST, přiměje Mory Abro Bullyho k letu k 220‘000 světelných let vzdálené planetě Barkon, kterého se zúčastní také telepatka a telekinetka Betty Toufryová a sugestor Kitaj Išibaši. Více než 100‘000 světelných let od Soutavy ztracených narazí GENERÁL DERINGHOUSE na dva duté asteroidy, ve kterých jsou objeveny zbytky Luxidů5). Po dalších 100‘000 světelných letech se loď dostane dočasně pod vliv inteligentního mračna z nehmoty. Nakonec dorazí na Barkon.

Na planetě se ale zdržuje pět set Tefrodů, kteří získali důvěru Barkonidanů, zatímco technikou Mistrů ostrovů poblíž dráhy Barkonu stvořili červenobílé zářící praslunce. Kromě toho vybudovali generátor nárazových impulzů, který má být nabit s pomocí čerpacího paprsku, aby planetu Barkon skrze pátou dimenzi vrhnul do Mléčné dráhy. Na oplátku požadují Tefrodi od Barkonidanů pouze to, aby vzali s sebou do Mléčné dráhy polointeligentní plazmatické bytosti bez domova. Ukáže se ale, že Tefrodi, kterým jsou známy přátelské vztahy mezi Perry Rhodanem a Barkonidany, infikovali plazmatické bytosti zárodky neznámé nemoci, která je pro Terrance smrtelná a která se má rozšířit po příletu Barkonu do Mléčné dráhy. Protože se těla obětí kvůli rychle postupujícímu buněčnému zbytnění nafukují, dostane onemocnění jméno erupční nákaza.

Tefrodi jsou přemoženi, ale jeden z nich, Deltar, stačí odeslat signál Mistrům ostrovů. Barkonidané vypravují, že podle svých pověstí jsou pozůstatkem velkého národa, který před neznámou dobou opustil mlhovinu Andromeda, protože tam hrozilo velké nebezpečí. Jejich předci uvolnili Barkon od jeho slunce a vydali se s ním na cestu k Mléčné dráze4). Mistři ostrovů jsou pro Barkonidany neznámí, ani pro záchranu CRESTU nemají obyvatelé Barkonu žádné nápady. Poté co GENERÁL DERINGHOUSE opustí planetu, přistane 30‘000 Tefrodů se svými loděmi na Barkonu, aby zachránili zajaté druhy. Protože se kvůli umělým virům erupční nákazy stali nebezpečím pro své přátele, navedou Barkonidané svou planetu s pomocí generátoru rázových impulzů do nového slunce a zničí tímto způsobem slunce, sami sebe a Tefrody6).