Barkon II

Astronomická data:
Doba rotace:24 hodin
Soustava:Barkon
Poloha:mimogalaktický prostor
Zničena:2404
Obyvatelé planety:
Barkonidané

Planeta Barkon, je rodnou planetou Barkonidanů. Barkon, druhá planeta z celkem tří, byla jedinou oběžnicí slunce Barkon, které bylo vzdáleno asi 200‘000 světelných let od Mléčné dráhy. Atmosférou, povrchem a životními podmínkami se podobala Zemi. Planeta byla hustě osídlena Barkonidany. Z oběžné dráhy se daly rozeznat velkoměsta a komunikace.

Historie

Před asi jedním milionem roků byla planeta se svou soustavou součástí Mléčné dráhy. Její původní stanoviště se nacházelo nedaleko Sluneční soustavy. Kvůli gravitačním vlivům byla hvězda vytržena z rodné galaxie a pomalu zamířila k Andromedě. V souvislosti s touto událostí je zmiňován zelený hvězdný had, který způsobil všeobecné zhloupnutí obyvatel galaxie. Pravděpodobně se jednalo o Roj.

198‘018 před Kristem

Nějakou dobu po svém prvním vědomém setkání s ID v roce 1976 je Perry Rhodan v roce 1982 přesunut 200‘000 let a dva měsíce do minulosti a s kosmickou lodí vyslán na dilatační let k planetě Barkon, aby tamním obyvatelům pomohl uvolnit planetu od slunce stojícího v prázdnotě a vyslat jí na cestu směrem k Mléčné dráze.

Barkonidané se na tento okamžik dlouho připravovali a svou planetu přebudovávali na obrovskou kosmickou loď. Planeta byla prošpikovaná dutinami. Do těchto dutých prostorů bylo přesunuto obyvatelstvo a bezpočet agregátů. Skvěle vymyšlený systém dopravních prostředků spojoval jednotlivá sídliště a atomové reaktory mohli dodávat dostatek proudu po celá tisíciletí. Pohonný systém ale potřeboval mnoho energie a času, aby planetu urychlil na rychlost světla.

Rhodanovou úlohou bylo, aby nepozorovaně odstranil chybu v pohonném systému, která by po dvou měsících vedla ke zničení planety. Díky časovému paradoxu, který tak ID způsobil, byla chyba odstraněna před startem, a zánik Barkonidanů vůbec nenastal.

2044

Laurinové objevili Barkon a deaktivovali zdroje energie. V roce 2044 ID znovu pošle Perryho Rhodana společně s Guckym a Wuriu Senguem, na Barkon, protože superinteligence přestala přijímat impulzy Barkonidanů. Podařilo se jim zahnat Lauriny a zdroje energie reaktivovat.

2404

220‘000 světelných let od Soustavy ztracených narazí Terranci v roce 2404 znovu na Barkon. Mezitím byla planeta objevena Tefrody, kteří Barkonidanům poskytli generátor rázových impulzů pro rychlejší cestu do Mléčné dráhy a jedno umělé slunce jako zdroj energie. Na oplátku mohli Tefrodi na Barkonu vysadit amébovité bytosti.

Améby se ale při bližším průzkumu ukázaly jako nositelé smrtelného viru pro Terrance, a kromě toho infikovali všechny Barkonidany. Ti byli sice imunní, ale nákazu přenášeli.

Když Barkonidanům došlo, jaké riziko pro rodnou galaxii představují, nechali svou planetu zhroutit do slunce, aby tak překazili plán Tefrodů.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!