Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Chronologie > 1976
hledat

6. ledna

Myšobím vetřelcem vyvolaný chybný skok donutí STARDUST II přistát v soustavě Laton (PR 18, PR 97, PR 1598)

leden

zabráněno revoltě na Tuglanu (Laton IX). Myšob dostane jméno Gucky a přidá se ke sboru mutantů (PR 18, PR 1598)

27. ledna

STARDUST II dosahuje soustavy Vega. Po krátkém rozhovoru s Thortem odlétá loď na Poutníka (pozice: 83 světelných let od Vegy) (PR 19)

28. ledna

Okura a Seiko cítí Poutníka; Seiko zuří. Gucky a Toufryová zachrání loď, když nesmrtelný provádí poslední testovací manipulace (PR 19)

29. ledna

loď přistává na Poutníku. Poručík Marcus Everson nalézá starý Kolt Peacemaker. Rhodan se utká v souboji s časovou projekcí Pieta Rawlanda. Setkání s ID, Crestovi odepřena buněčná sprcha. Rhodan a Bully obdrží od Homunka první buněčnou sprchu. STARDUST II se vydává na zpáteční cestu na Terru. Časovou dislokaci ID ztrácí loď čtyři roky (PR 20, PR 1506)

18. července

Monterny zahájí kontakt s teleporterem Freddy McMurrayem a ovlivní ho (PR 25)

7. srpna

McMurray opouští Gardiner a stává se prvním mutantem v Monternyho službách (PR 25)


Vega je opět stabilizovaná (PR 19)

V průběhu dalších let přinutí Monterny sloužit kromě McMurraye ještě dalších dvanáct mutantů rovněž i některé další slabě psionicky nadané, např. Elmer Bradley (telepat, sugestor), Roster Deegan (telekinet), Ivan Ivanovič Gorašin (podpalovač, rekrutovaný v roce 1978), Taťána Michajlovna (neovlivnitelná telepatka, která bude obelhávána) a Gregor Tropnov (hypno) (PR 25 - PR 27, PR 55 - PR 56)

Po Rhodanově 'zmizení' začne Michael Freyt, věrný svému hypnotickému rozkazu, s pozvolnou kosmickou výstavbou ve Sluneční soustavě. Civilní prospektoři dostanou příslušné školení o vesmírném geologickém průzkumu (PR 20, T 343)