Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 56
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 56
Název:Život po životě
(Die Toten leben)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Regent z Arkonu se dozví pravdu - a Gucky získá nového přítele...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - První administrátor Solárního impéria

Gucky - Dokáže, že se myši nemusí bát koček

André Noir - Starý a věrný člen Sboru mutantů

Fellmer Lloyd - Vševidoucí matka ho ochraňuje

Gregor Tropnov a Nomo Jatuhin - Dva spiklenci, kteří chtějí zradit svůj domov

Mansrin - Arkonidský guvernér na Volatu

Talamon - Supertěžký se setká s mužem, kterého považoval za mrtvého

LOTUS doručí zprávu Fellmera Lloyda do Sluneční soustavy. Krátce potom, co Perry Rhodan, Gucky a André Noir odstartuje s křižníkem na Volat, hlásí plukovník Conrad Deringhouse, že Gregor Tropnov unesl z Marsu Rhodanovu manželku Thoru.

Ihned poté, co Rhodan, Noir a Gucky přistanou s gazelou z LOTUSU na Volatu, je pomocný člun zničen někým neznámým. Na cestě k Volateranům potkají kočkám podobné Purry, kteří z pověření nových pánů Volatu insektoidní domorodce loví. Gucky jednu velkou kočku ochočí, spřátelí se a dá mu jméno Putzi1). Při tom Rhodan a jeho průvodci naleznou Volaterany, Lloyda a Kuri Oneré. Poté Gucky v Kuklónu nalezne skrýš, ve které Tropnov a Jatuhin vězní Thoru. Aby tuto osvobozovací akci zakryl, vydává se Rhodan v hovoru s Regentem za administrátora Mansrina a zavolá si na pomoc proti domnělé vzpouře robotskou flotilu. Gucky osvobodí Thoru a Noir zabije Tropnova, když ohrožuje Rhodana zbraní. Jatuhin spáchá sebevraždu. Mezitím přistane pět lehkých arkonských křižníků na Volatu a vypustí bojové roboty.

Když se Pozemšťané stáhnou zpět2), pozná Těžký Talamon3), který se náhodou zdržuje na Volatu, zdánlivě mrtvého Rhodana4). Těžký chce své poznatky sdělit Regentovi a je přesvědčen, že obří pozitronika rozhodne lépe a logičtěji, a svůj objev ihned sdělí Aronovi, veliteli robotské flotily5). Brzy nato Rhodan přijímá zprávu, ve které ho Regent vyzívá k okamžitému setkání a zaručuje mu život a svobodu. Odborníci na psychiku počítačů totiž zjistili, že Regent je zřejmě v nouzové situaci6).