Perry Rhodan 58 (Česká obálka) Perry Rhodan 58 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 58
Název:Neviditelný útok
(Attacke aus dem Unsichtbaren)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Neviditelní zasahují - a velké mizení začíná...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria a velitel DRUSUSU

Talamon - Supertěžký, který se naučí bát

Podplukovník Baldur Sikermann - První důstojník DRUSUSU

Kadet Becker - První Terranec, který beze stopy zmizí

Gucky - Mnohostranný člen Sboru mutantů

Poručík Marcel Rous - Aby vykonal svůj úkol, musí se vzepřít rozkazům

Regent z Arkonu - Také roboti mohou mít za jistých okolností děti

Několik týdnů po událostech na Volatu1) zavolá Perry Rhodan šest kosmických agentů z jejich působiště zpět. Mezi nimi je také teleoptik Ralf Marten, který se nachází na planetě Trebola II, obydlené pavoukovitými bytostmi. Návrat Johna Marshalla z Rena 25, dvacáté páté planety jedné trojsluneční soustavy, se zbrzdí, protože zde bude nalezeno překladiště a základna pirátů. Teprve když zasáhnou Regentovy bitevní lodě, může telepat odstartovat se svou gazelou2).

Perry Rhodan kontaktuje Regenta z Arkonu a na Crestovo doporučení navrhne jako místo jednání planetu Mirsal III. Zde ho požádá, aby Těžký Talamon byl Regentův prostředník. V doprovodu mutantů Johna Marshalla, Tama Jokidy, Fellmera Lloyda, Rase Čubaje, Ralfa Martena a Guckyho přistane Rhodan s DRUSUSem na Mirsalu III. Třicet metrů dlouhý, kupolovitý zástupce positroniky, kterého Regent s Talamonem pošle, oznámí Pozemšťanům, že Regent z Arkonu už deset let marně bojuje proti neviditelnému nebezpečí, které vylidňuje celé planety.

Krátce nato bude planeta Mirsal III přepadena Neviditelnými. DRUSUS a Regentova superbitevní loď ARC-KOOR ihned odstartují, Rhodan a mutanti se však vrátí s pulcem K 13 na planetu zpět. Obyvatelstvo, malí humanoidé, jejichž stupeň vývoje odpovídá pozemskému středověku, beze stopy zmizí. Také pulec K 7 a tři členové jeho posádky se tímto způsobem ztratí. Nadarmo se jejich velitel, poručík Marcel Rous, pokouší najít odkaz na místo pobytu jeho pomocného člunu3). Díky primitivní raketě Pozemšťané zjistí, že na sousední planetě, Mirsalu II, existuje civilizace, ačkoli ji arkonidský hvězdný katalog označuje za neobydlenou. DRUSUS a ARC-KOOR letí na Mirsal II, protože také zde počítají s útokem Neviditelných.

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!