Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 64
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 64
Název:Vězení času
(Im Zeitgefängnis)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2041
Tisíc let uplyne jako jediný den! - Šest Terranců v cizí dimenzi...
Hlavní postavy románu:

Marcel Rous - Poručík solární flotily a šéf časové expedice

André Noir - Hypno ze Sboru mutantů

Fritz Steiner - Jeho oborem je fyzika, ale s cizí časovou rovinou raději nechce mít nic společného

Ivan Ragov - Lékař učiní objev

Fred Harras - Technik a mechanik časové expedice

Josua - Strážce u šibeničního stromu

Pozemšťané si vykládají útoky Neviditelných1) jako pronikání cizí časové roviny do známého vesmíru, jejichž vlastní čas ubíhá dvaasedmdesát tisíckrát pomaleji než v jejich universu. Podle výpočtů se má nejbližší jev konat na Tats-Toru, druhé planetě slunce Morag, obydlené Novými Arkonidany.

Začátkem ledna 2041 přistane gazela z těžkého křižníku TERRA s poručíkem Marcelem Rousem2), hypnem André Noirem, fyzikem a chemikem Fritzem Steinerem, biologem a lékařem Ivanem Ragovem, technikem a mechanikem Fredem Harrasem a metalurgem a meteorologem Joshuou na Tats-Toru. Generátorem čočkového pole gazely, kopií přístroje vynalezeného Rousem a Fellmerem Lloydem3), proniknou muži do cizí časové roviny, aniž by ztratili svůj vlastní čas, a proniknou na planetu, jíž dominuje krystalická struktura. Narazí na inteligentní, více než jeden a půl metru velké, housenkám podobné tvory, o kterých se domnívají, že vládnou tomuto světu. Pro jejich voláni, které je díky časovému posunu zkreslené, jsou nazváni Druufové. Terranci vyvinou metodu, která může bytostem z jiné časové roviny přiřadit jejich vlastní čas, zatímco zrychlí na rychlost světla.

Když komando později vedle Nových Arkonidanů z Tats-Toru objeví také čtyři měsíce nezvěstný pulec K 7 4), použijí na posádku pomocného člunu rovněž svou metodu.

Mezitím Terranci objeví více než tisíc metrů dlouhou kosmickou loď, která krouží kolem planety druufího vesmíru. Pokus eliminovat vetřelce však na základě odlišnosti času ztroskotá. Loď je následně zničena protivníkem, který násilně vniknul do druufské časové roviny.

Po výpadku generátoru čočkového pole je terranská expedice uvězněna v cizím vesmíru. Rous vyšle nouzové volání a věří, že se do vlastního vesmíru dostanou při dalším průniku do jiné časové roviny.