Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 65
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 65
Název:Duch věčnosti
(Ein Hauch Ewigkeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2041
Kosmická loď proniká časovou zdí - a Druufové vysílají své služebníky...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Je to jen náhoda, která Administrátora Solárního impéria zachránila před pádem do Moře času... ?

Reginald Bull - Přítel a zástupce Perryho Rhodana

Erb - Dostane dobrou radu

Poručík Marcel Rous - Velitel nezvěstné časové expedice

Gucky - Myšob uvidí ducha

Ras Čubaj - Teleporter Sboru mutantů

Kruukh - Poslušný sluha svého pána

13. ledna 2041, deset dní po zmizení Marcela Rouse a jeho mužů, zjistí Perry Rhodan nezvratně, že generátor čočkového pole v gazele na Tats-Toru, je nenapravitelně zničený. Když se DRUSUS o několik týdnů později vrací s novým generátorem čočkového pole na svět Arkonidanů, ukáže se, že přechod generátorem čočkového pole do cizí časové roviny je možný jen tehdy, když se obě universa navzájem překrývají.

Po sedmi měsících, když stále ještě neexistuje ani stopa Rousově expedici, odebere se Rhodan, Atlan, Crest a Sbor mutantů 16. července 2041 s lehkým křižníkem SAMBO pátrat po nezvěstných. Použijí k tomu nově výtvořený generátor DRUSUSu zakřivující prostor, a nad Tats-Torem vytvoří dvě stě metrové světelné okno, které umožňuje průnik do jiných vesmírů, aniž existuje přirozené prolínání prostorů.

Ihned poté, co SAMBO dospěje do cizí dimenze, objeví Gucky telepatickým hledáním subjektivní pocit, že zde uplynul jen týden. Mezitím se zjistí, že housenkovité bytosti pouze slouží vládcům cizí časové roviny, ale označení Druufové si uchovají.

Dvacet torpédovitých, černých lodí Druufů přemístí SAMBO při zpáteční cestě do místa průniku do rodného vesmíru. Gucky a Ras Čubaj teleportují do druufské lodi, potkají tam však jen roboty. Při druhém útoku ztrácí Myšob dočasně vědomí a poté má telepatický kontakt s Druufem, který se ho pokusí ovlivnit. Podaří se mu ale přenést do bezpečí.

Pozemšťané musí zjistit, že se jejich vlastní čas přizpůsobuje druufskému universu. Pokus Druufů, který má posádku SAMBA přemoci díky hypnoticky nadanému Kruuhkovi, jehož tělo připomíná rako-insektoidní bytost, bude zmařen Johnem Marshallem a André Noirem. Pozemšťané nakonec nasadí fiktivní transmiter nainstalovaný v SAMBU proti druufské lodi a donutí je tak k návratu do jejich vesmíru. Fiktivní transmiter v SAMBU současně navrátí posádce jejich původní vlastní čas, mezitím Rousova skupina zajme housenkovité bytosti a z Kruukha se stane socha. Na DRUSUSu zatím uplynuly jen dvě minuty1).