Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 66
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 66
Název:Strážci vyhnanců
(Wächter der Verbannten)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2041
Smrtelný omyl Pípáků: Terranci nejsou otroci - Třetí dobrodružství kolonistů!
Hlavní postavy románu:

Chellish - Strážce vyhnanců

Horace O. Mullon - Prezident svobodných kolonistů na Gray Beast

Pashen - Jeho zrada se nepovede

Milligan a O'Bannon - Mullonovi přátelé

Kapitán Blailey - Velitel »gazely«

S pomocí Modrých trpaslíků může Fraudy a Horace O. Mullonovi, Milligan a Chellish na Gray Beastu1) ukončit vládu Waltera S. Hollandera nad Greenwichem1). Bývalý vůdce »Filosofů přírody« je národním shromážděním odsouzen k trestu smrti a popraven. V následujících týdnech je vybudována nová kolonie.

Počátkem roku 2041 přistanou na Gray Beastu vychrtlí, vysocí humanoidé s devadesát metrů vysokou a dvacet metrů širokou, torpédovitou kosmickou lodí, a podrobí si terranské kolonisty. Pípáci, jak jsou invazoři pro jejich pištivý a skřípavý jazyk nazváni, mají špičaté hlavy s kostnatým, u dolního konce ohnutým nosem, dvě velké oči a úzká ústa. Paže mají půl druhého metru dlouhé a zakončují je malé kruhovité ruce s šesti prsty s drápy. Invazoři nutí Pozemšťany pěstovat obilí.

Kapitán Blailey, velitel gazely, jenž střeží osud kolonie na Gray Beastu1), ukončí vyčkávání. On a jeho muži zjistí, že Pípáci pocházejí z dvanácté planety slunce Gray Beastu, které zatím bylo pokřtěno na Myrthu.

S Chellishovou podporou zorganizuje Mullon úspěšné povstání proti velení Pípáků na Gray Beastu. Dvacet z dvou set invazorů zabijí, ostatní vezmou do vazby. Další pípácká kosmická loď, která Gray Beastu dosáhne za více než půl druhého pozemského měsíce, bude již při přistání zničena atomovou bombou. Mezitím oznámí Blailey, který Zemi informuje o událostech na koloniálním světě, Chellishovi, že solární flotila udělá z Myrthy XII základnu2).