Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 72
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 72
Název:Vyslanci Aurigelu
(Die Gesandten von Aurigel)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2042
FAIR LADY prozradila svůj přílet! Čtvrté dobrodružství kolonistů
Hlavní postavy románu:

Horace O. Mullon - Vůdce kolonistů vede i expedici k planetě Pípáků

Chellish - Myslí si, že ho má velitel za lenocha

Jiy-Jüür-Eelie - President a král Heeninniy

Gii-Yeep - Jeho tajná služba je ohrožena

Wee-Nii - Admirál vojenského letectva Heeninniy

Fiy-Gül - Objeví podobnost mezi angličtinou a francouzštinou

Více než půl druhého pozemského měsíce po zničení pípácké lodi1), letí Horace O. Mullon, Chellish a osm dalších osadníků s FAIR LADY, opraveným pomocným člunem ADVENTUROUS2) z Gray Beastu k domovskému světu Pípáků, Pípu, jež je svými obyvateli nazván Heeninniy. Kolonisté zamýšlejí díky blufu Pípáky od Gray Beastu odlákat.

Kololonisté tvrdí, že pocházejí z Aurigelu, planety nejbližší sluneční soustavy. Protože Pípáci na Gray Beastu používanou angličtinu znají, dorozumívají se kosmonauti francouzsky. Díky jednomu hovoru vyvolají dojem, že se velké loďstvo z Aurigelu připravuje k invazi na Heeninniy. Mimo to s pomocí hnutí odporu vyvolají na planetě chaos. President-král Iiy-Jüür-Eeelie je nato nechá zatknout. Jsou sice osvobozeni, ale Fij-Gul, důstojník vojenského letectva, objeví příbuzenstní mezi fransouzským a anglickým jazykem a usoudí pak, že jméno FAIR LADY pochází z angličtiny a odhalí nakonec falešné vyslance Aurigelu jako obyvatele Weelie-Wee, jak Pípáci nazývají Gray Beast. Když poté Iiy-Jüür-Eeelie vezme kolonisty jako rukojmí, zdá se, že je násilné vypořádání nevyhnutelné.

V poslední minutě se ale nad Píp vynoří SOLARSYSTEM a dva pozemské křižníky, protože solární loďstvo zamýšlí v soustavě Myrtha zařídit základnu. Diktátor Iiy-Juur-Eeelie odstupuje a plukovník Baldur Sikerman zahájí jednání s novou pípáckou vládou3).