Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 57
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 57
Název:Atentátníci
(Der Attentäter)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Chtějí zavraždit Administrátora Solárního impéria! - První dobrodružství kolonistů!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Někteří lidé ho považují za diktátora

Horace O. Mullon - Bývalý »Nezlomný demokrat«

Fraudy Nicholson - Studentka galaktické biologie

Walter S. Hollander - Bývalý »Filosof přírody«

Komodor Flagellan - Jeho pečlivost zaviní neštěstí

O'Bannon - Muž, který musí zapomenout na své pěsti

Milligan - Technik, z něhož se vyklube schopný stratég

Na Zemi se vytvoří »Nezlomní demokraté« a »Filozofové přírody«, dvě skupiny, které v Perrym Rhodanovi vidí diktátora, který musí být odstraněn. Rozhodnou se Administrátora zavraždit. Atentát má vykonat Horace O. Mullon, vůdce Nezlomných demokratů. Díky mladé agentce Fraudy Nicholsonové, která se propašovala do dění kolem Nezlomného demokrata, bude plán však znám dříve, a Rhodan bude v den útoku nahrazen robotskou kopií.

Čtyři tisíce z pěti tisíc členů Filozofů přírody a čtyři tisíce z dvaceti tisíc členů Nezlomných demokratů je na základě nového zákona odsouzena k deportaci na třetí planetu slunce Rigel. Fraudy Nicholsonová dobrovolně Mullona doprovodí a zamiluje se do něj.

Během letu, který má tzv. »Asociální svobodné osídlence« přivést k jejich nové domovské planetě, rozhodne se vůdce Filosofů přírody, bývalý policejní důstojník Walter S. Hollander, převzít pod svou kontrolu tisíci metrový kulovitý křižník ADVENTUROUS a zabije komodora Flannagana, velitele lodi, a jeho důstojníky. Při tomto boji bude poškozen transiční pohon. Ačkoli se Mullon, který se Hollanderově převzetí moci brání, tomu snaží zabránit, vyvolá vůdce Filosofů přírody transici. Přenese ADVENTUROUS k neznámé modré obří hvězdě. Tajně Mullon vyšle hypersignál, který zachytí jeden z terranských hlídkových křižníků. Mollonovi stoupenci Hollandera přemůžou, ale ADVENTUROUS je poškozena tak silně, že deportovaní musí nouzově přistát na sedmé planetě obřího slunce. Kvůli tam žijícím obrovským šedokožím Žirafantům dostane tento svět jméno Gray Beast. Pět mužů z hlídkového křižníku přistane s gazelou na Grey Beastu, zpozoruje, že Asociální svobodní osadníci založili pod Mullonovým velením osadu Greenwich, a informují Zemi1).