Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 62
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 62
Název:Modří trpaslíci
(Die blauen Zwerge)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
8000 vyhnanců bojuje o přežití! - Druhé dobrodružství kolonistů!
Hlavní postavy románu:

Horace O. Mullon - Jeho vrah nepočítal s »modrými trpaslíky«

Fraudy Mullon - Zjistí, že se s »modrými trpaslíky« lze domluvit

Milligan - Mullonova pravá ruka

Pashen - Očekává odměnu

Walter S. Hollander - Chce se stát absolutním vládcem

Harper, Glannon a Cislarczik - Hollanderův pochop

Chellish - Tajemný mladík

Kolonie »Asociálních svobodných kolonistů« na planetě Gray Beast1) bude postižena modrými puchýři. Při jedné výpravě Horace O. Mullon objeví polointeligentní Mungy, kteří se podobají malým opičkám a obratně umí zabít nebezpečné hady. S jejich pomocí nalezne Mullon a jeho žena Fraudy protijed proti neštovicím. Mullonův protívník Walter S. Hollander, který byl se třemi svými komplici vyloučen z Greenwiche, se marně pokusí svého rivala nechat odstranit.

Při druhé expedici narazí na Modré trpaslíky. Fraudy Mullonová naváže kontakt s vysoce inteligentními, telepaticky nadanými bytostmi, jejichž vzezření připomíná modrý hadr. Při novém útoku Hollanderových mužů dostane Mullon smrtelný výstřel do srdce. Modří trpaslíci, kteří kolem sebe vytvoří elektromagnetické a gravitační pole, zachrání jeho život. Skoro po devadesáti dnech přenesou jeho, Fraudy a jejich důvěrného přítele Milligana do Greenwiche zpět. Zde Hollander zatím vybudoval hrůzovládu.

Tajně zatím přistane gazela na povel kapitána Blaileye tři dny pochodu od Greenwiche v horském údolí. Chellish, jeden Blaileyho muž, se připojí k Mullonovi a podporuje ho2).