Perry Rhodan 61 (Česká obálka) Perry Rhodan 61 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 61
Název:Kybernetický špión
(Der Robot-Spion)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
I roboti dělají chyby - i když mají dva mozky
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel lodi DRUSUS

Atlan - Před mnoha tisíciletími měl vlastního possonkala

Jost Kulman - Mikrooptik Sboru mutantů

Reginald Bull - Nemůže si nechat ujít, aby vyprovokoval Guckyho

Gucky - Myslí si o něm, že není čistotný

Muzzel - Guckyho nový přítel skáče až moc dobře

Několik hodin po Atlanově vyprávění je na DRUSUSu přijato nouzové volání »Tři údery zvonu« od kosmického agenata Josta Kulmana, který operuje na Swoofonu, druhé planetě slunce Swaft. Na Swoofonu žijící Swoonové, kteří jsou skvělí technici a mechanici, protože jejich oči mají schopnost vidět mikroskopicky. Jako mikrooptik je mutant Kulman schopen ohniskovou vzdálenost své čočky libovolně nastavit, a tak rovněž může bez optické pomůcky vidět maličké předměty. Kulman tehdy požádá o okamžitý přenos, DRUSUS letí do soustavy Swaft. Mikrooptik, který přijde na palubu v doprovodu jezevčíkovitého possonkala Muzzela, si nemůže vzpomenout, proč poplach vyhlásil. Kulman oznámí, že jeho possonkal, pocházející ze světa blízko Arkonu, mu zachránil život, když byl přepaden cizinci.

Krátce nato vyšlou neznámí z DRUSUSu zaměřovací signál. Mimo to jsou z palubní pozitroniky odebrány souřadnice Země. Mezitím, co se po pachateli, kterého asi poslal Regent, marně pátrá, bude zjištěno, že Kulman dostal hypnoblok.

Atlan, který zná z dřívějších dob possonkaly jako oblíbená domácí zvířata Arkonidanů, odkryje nakonec nesrovnalosti v Muzzelově chování a zvíře zastřelí. Vyjde najevo, že Muzzel byl perfektně maskovaný robot, který nemohl být odhalen telepaty, protože vedle positronického měl ještě druhý, organický mozek. DRUSUS se vrací zpět do soustavy Swaft1).

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál