Perry Rhodan 63 (Česká obálka) Perry Rhodan 63 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 63
Název:Mikrotechnici
(Die Mikro-Techniker)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Vesmírná armáda při honu na zločince - 20 000 Swoonů je uneseno...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký soupeř robota Regenta z Arkonu

Reginald Bull - Baví se s »okurkami«

Jost Kulman - Mikrooptik Sboru mutantů

Gucky - Myšob má najednou slabost pro »okurky«

Berenak - Skoro neexistuje, ale přesto se kolem něj vše točí

Waff - Inženýr, který se rád nechá nalákat

Markas - Musí postavit kompenzační zaměřovač

Drog - Technik z řad Galaktických obchodníků

Když byl hypnoblok uvolněn, oznámil kosmický agent Jost Kulman1), že Swoonové obdrželi od Skokanů příkaz a plány ke konstrukci strukturálního kompenzátoru. S jeho pomocí má být zachytitelné zbytkové záření, které vydávají lodě při transici, a lodě tak nemohou být sledovány.

Se superbitevními loděmi DRUSUSem, TITANem a GENERÁLEM POUNDEREM2) obsadí Perry Rhodan 10. listopadu 2040 jménem Velkého impéria planetu Swoofon v soustavě Swaft1), a vydává se při tom za arkonidského inspektora, který pronásleduje zločince Berenaka. Swoonové se podobají třiceti centimetrové, žluté, vzpřímeně chodící okurce se dvěma krátkýma nohama, čtyřma rukama a vodnatýma očima. Malé bytosti nedisponují svými vlastními mezihvězdnými loděmi a jsou rozděleni v několika základnách.

Mezitím co Regent Rhodana vyzívá, aby Swoofon opustil, nachází Gucky, Jost Kulman a Wuriu Sengu v podzemních továrnách swoonského vědeckého šéfa Markase, který má sestavit kompenzační zaměřovač. Gucky a André Noir nakonec zjišťují, že Skokani jednali z pověření Regenta, který chce zjistit pozici Země. Strukturální kompenzátor měl být zabudován do každé lodi Velkého impéria.

Po prohlídce konstrukčních plánů upozorní Atlan a vědci DRUSUSu na to, že vyvíjejí asorbér zbytkového záření, který má odstranit funkci strukturálního kompenzátoru, pokud disponuje nutnými mikro stavebními díly. Rhodan pozve Swoony, kteří platí za nejlepší jemné mechaniky ve známém vesmíru, aby navštívili Sluneční soustavu. Tajně jde potom Markas s dvaceti tisíci vysoce kvalifikovanými Swoony a jejich speciálnímími přístroji na palubu DRUSUSu, dřív než Terranci opustí systém Swaftu. Díky fingovanému pádu pulce, ve kterém prchá domnělý Berenak, budou zmizelí mikrotechnici utajeni3).

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!