Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > TITAN (loď)
hledat

TITAN byl první superbitevní lodí terranské třídy IMPÉRIUM Solárního impéria. Byla to první loď Arkonidanů, která patřila k novým superbitevním lodím třídy UNIVERSUM. Průměr činil 1500 metrů. Plány na vyhotovení této třídy lodí byly vypracovány už za časů dynastie Zoltral. Jeho původní arkonské jméno bylo VEAST'ARK.

Historie

Když Crest, Thora a terranci s Perry Rhodanem v roce 1984 na palubě GANYMEDU poprvé dorazí do soustavy Arkon, musí zjistit, že Imperátor Orcast XXI. byl na základě nedostatečné způsobilosti vystřídán Regentem a funguje už jen jako nastrčená figurka. Vydávají se za koloniální obyvatele a kontaktují admirála Kenose, posledního ještě aktivního Arkonidana. Ten vidí v národu Terranců šanci na podporu Impéria a informuje je o nově vyhotovené lodi VEAST'ARK. Byla dokončena uprostřed roku 1984 společně se sesterskou lodí ARC'KOOR ve speciální loděnici na Arkonu III.

3. června 1984 Perry Rhodan a spol. dobyl loď a podařilo se mu vypnout automatiku a odstartovat z Arkonu III.

Perry Rhodan viděl v lodi, kterou teď pojmenoval TITAN, výrazné posílení úderné síly Terry, protože obsahovala poslední technické poznatky Arkonidanů.

Po odhalení spiknutí proti Regentovi, jí tento přenechal Perry Rhodanovi a pověřil ho nadále spiknutí sledovat. Oficiální velitelé měli být Arkonidané Crest a Thora, zatímco ve skutečnosti velel Rhodan.

Po překonání mnoha nebezpečí, jako mor Nonů na Honuru, se terrancům podařilo odhalit pozadí spiknutí proti Arkonu. Arasové a Skokani pracovali společně, aby zlomili moc Regenta.

Přes Supertěžkého Talamona, který se mezitím stal Rhodanovým přítelem, se Terranci na palubě dozvěděli, že Arasové vydírají Supertěžké, na základě hrozby odepření lékařské služby. Supertěžcí měli najít Zemi a zničit jí.

Poziční data, která měl Supertěžký Tophtor uložená v palubní pozitronice, byly změněny mutanty z Terry.

Následkem toho byla zničena třetí planeta Betelgeuze. Aby byl bluf perfektní, oklamal Perry Rhodan Skokany předstíraným zničením TITANU a svou fingovanou smrtí.

TITAN se v roce 2044 zúčastnil během případu Kolumbus obrany Sluneční soustavy proti Druufům. To je jeho poslední známé vystoupení v záznamech lidstva.