GANYMED

GANYMED
GANYMED
© FanPro

GANYMED byla jednou z prvních velkých bojových lodí Pozemšťanů.

Původně se jednalo o válcovitý, 780 metrů dlouhý a maximálně 200 metrů široký, vysoce moderní bitevní křižník Skokanů. Loď byla objevena Guckym v květnu 1983 v loděnici na Goszulově planetě po vyhnání Skokanů. Na lodi byl zabudován strukturální kompenzátor, který zabraňoval zaměření strukturálních otřesů vzniklým během transic.

Pozemšťané ke GANYMEDU přistavěly kuželovitou záď, která obsahovala hangár pro 27 trojmístných stíhaček, takže loď získala celkovou délku 840 metrů. Dalšími pomocnými čluny byly 2 třicetimetrové disky typu gazela. Kromě byl do lodi zabudován jeden fiktivní transmiter z Poutníku.

Historie

GANYMED měla původně být vlajkovou lodí patriarchy a zosobňovat technologický pokrok, který měl Skokanům umožnit dobýt Velké impérium.

Perry Rhodan nechal loď odvézt na Terru a v loděnicích Třetí moci jí vylepšil a dostavěl.

V červnu 1984 se GANYMED pod vedením plukovníka Michaela Freyta vydal na expedici k Arkonu. Když loď konečně dorazila do kulovité hvězdokupy M 13, uvědomili si Terranci poprvé velikosti a komplexnost Arkonidského impéria. Loď se podařilo proniknout vnějším obranným prstencem soustavy Arkon.

Po zmocnění se TITANU fungoval GANYMED během operací v M 13 jako doprovodná a kurýrní loď k Zemi.

Po založení Solárního impéria a Solární flotily sloužil dlouhou dobu jako školní loď pro kadety.

V roce 2043 z něj byl vymontován fiktivní transmiter a zabudován do nově postaveného KUBLAJ CHÁNA.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál