Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Fiktivní transmiter
hledat

Fiktivní transmiter

Fiktivní transmiter je tripolární materiální transmiter, který umožňuje přepravu hmoty přímo na místo bez protistanice. Tuto technologii neovládá žádný galaktický národ.

Terranci za časů Třetí moci získali dva exempláře toho speciálního transmiteru od ID. Oba byly zničeny při akcích v letech 2044 a 2113.

Později se zjistilo, že tato technologie pochází z hrobky pod Dómem Kesdšan.

Fiktivní transmiter se může používat jak k prosté přepravě materiálu z místa na místo, tak i například k transportu náloží do nitra nepřátelských lodí. Tato oblast využití je podobná pozdějším transformačním dělům.

Historie

Terranci přišli do styku s fiktivním transmiterem poprvé v roce 1975 během řešení Galaktické hádanky. Dva přístroje se nacházeli v Rudém paláci na Ferrolu za stojní halou dosažitelnou klecovým transmiterem, a jsou částí dvou úkolů ID. Nápadným znakem na obou jsou pestrobarevně se třpytící vejčité čočky. Po skončení testů byly společně s celou halou automaticky zničeny. Krátce na to Terranci narazí na planetě Gol, která je cílem dalšího testu, znovu na další fiktivní transmiter. Tento přístroj má cílící zařízení a cílící obrazovku. Přenese expedici zpět na palubu STARDUSTU II a celou loď na vzdálenost 2400 světelných let do blízkosti Trampu.

Když v roce 1982 Skokani ohrožují Sluneční soustavu, vyprosí si Perry Rhodan od ID na Poutníku dva tyto přístroje, které jsou nainstalované to STARDUSTU II. O jejich vzhledu není nic známo. Jednotlivé součástky jsou odneseny 50ti arkonidskými roboty na palubu a podle instrukcí Homunkula jsou během dvou týdnů zabudovány. Terranci tak mohou přenášet bomby do niter skokanských lodí a ničivě odrazit nepřátele. Když Perry Rhodan chce další přístroje, ukryje ID Poutníka.

V průběhu času jsou přístroje zabudovávány do různých terranských lodí (například GANYMED, SAMBO, DRUSUS, SOTALA, KUBLAJ CHÁN a THEODERICH).

V roce 1982 se terranská expedice dostane na Arkon I jen tím, že jedna gazela je fiktivním transmiterem přesunuta z paluby GANYMEDU do přímé blízkosti planety, takže se dostane skrz arkonskou ochrannou flotilu.

V roce 2042 je fiktivní transmiter potřeba k proniknutí se dvěma gazelami na Poutník, který uvíznul v poloprostoru.

První fiktivní transmiter je zničen roku 2043 při zničení KUBLAJ CHÁNA nad Topsidem, poté co jsou změněna data o topsiderské invazi do Vegy v roce 1975.

Poslední přístroje je nasazen roku 2044 k vysazení terranského komanda na Zalit, které pak má zničit Regenta.

Nějakou dobu je pak fiktivní transmiter hlavní zbraní Terranců proti obrovským fragmentálním křižníkům Posbiů. Je zničen roku 2113 při přesném zásahu horní kopule THEODERICHU během útoku Posbiů u planety Everblack.