Menu

Pozemská superbitevní loď třídy IMPÉRIUM byla od roku 2040 až do roku 2102 vlajkovou lodí Solární flotily.

Technické údaje

Loď má kulovitý tvar a průměr 1500 metrů. Jako všechny sesterské lodě z časů 21. století má výzbroj složenou z impulzních děl, termozářičů, dezintegrátorů, gravitačních bomb a vesmírných torpéd. Na palubě byly naloženy i arkonské bomby. Občas zde byl nainstalovaný také jeden z obou fiktivní transmiterů.

Plavidlo chránil odolný energetický ochranný štít. Trup lodi byl vyroben z arkonské oceli.

18 impulzních motorů dodávalo lodi zrychlení 600 km/s2. Jako nadsvětelný pohon sloužil tranziční pohonný systém, délka skoku dosahovala až 30 000 světelných let. Aby unikla zaměření strukturálními čidly, byla loď vybavena strukturálním kompenzátorem. Později, po vyvinutí kompenzátorového zaměřovače, byl celý antilokační systém vylepšen za pomoci tlumiče vlastních frekvencí.

Jako pomocné čluny neslo plavidlo 40 korvet, gazely, vesmírné stíhačky a trojmístné rakety. Pro planetární operace sloužily shifty a kluzáky.

Posádka činila asi 2000 osob.

Dějiny

Po vstupu do služby se DRUSUS v roce 2040 stal vlajkovou lodí Solárního loďstva a zůstal v této roli až do roku 2102. Tehdy ho vystřídal modernější IRONDUKE.

Velení lodi měl zpočátku sám Perry Rhodan. První důstojník lodi, podplukovník Baldur Sikermann, byl během případu Kolumbus v roce 2044 povýšen a převzal velení bitevníku. Po roce 2045 sloužila loď pod generálem Conradem Deringhousem jako vlajková loď loďstva Orion.

Známí členové posádky

  • Perry Rhodan – zpočátku velitel
  • Baldur Sikerman – 1. důstojník, později velitel
  • David Stern – lokalizace