GENERÁL POUNDER

GENERAL POUNDER byla první superbojová loď postavená na Zemi.

Poté co se TITAN v roce 1984 vrátil z ničení Země, musela být loď kompletně rozebrána, protože stavební a konstrukční plány se nepodařilo ukořistit. Výsledkem tohoto obřího množství práce se stal GENERAL POUNDER. Jméno pochází od velitele velitelství U.S. Space Force v Nevada Fields a nejvyššího představeného Perryho Rhodana za časů když byl důstojníkem: od generála Leslyho K. Poundera. Shoda jmen pravděpodobně souvisela s nedávným úmrtím tohoto váženého důstojníka.

Tato kulovitá loď byla přesnou kopií TITANU a tak tedy i lodí arkonské třídy UNIVERSUM (terranské označení: superbitevní loď třídy Impérium).

Loď se v sérii objevila dvakrát ve společnosti DRUSUSU a TITANU. Poprvé, když Perry Rhodan roku 2040 letěl na Swoofon a vydával se za pověřence Regenta. Podruhé v květnu 2044 při obranné bitvě proti Druufům uvnitř Sluneční soustavy. Vzhledem k době stavby minimálně 16 let byl GENERAL POUNDER prvním vědecko-technickým velkočinem terranského lidstva. Po zažehnání Druufského nebezpečí byl POUNDER pod velením Tanaky Seika vyslán na výzkumnou misi. Loď se přitom dostala do blízkosti Provconovy pěsti, aniž by temnou mlhovinu blíže prozkoumávala.

Aktuální data:
3.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459429.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!