Swoofon

Astronomická data:
Další jména:Swaft II
Sluneční soustava:Swaft
Měsíce:žádné
Vzdálenost od Země:992 LY
Doba rotace:18 hodin
Průměr:6800 km
Gravitace:0.25 g
Obyvatelé planety:
Swoonové

Swoofon je rodnou planetou Swoonů. Planeta je druhá z celkem tří planet slunce Swaft, které je podobné Slunci a je spektrálního typu G3. Soustava je vzdálena 992 světelných let od Země.

Planeta má slabou, ale dostačující kyslíkovou atmosféru. Její povrch je převážně pustý a nachází se na něm jen málo vegetace. Swoofon má průměr 6800 km. Kvůli nepatrné velikosti panuje na povrchu gravitace jen 0.25 g. Střední délka dne je přibližně 18 hodin.

Z orbitu nejsou na povrchu patrné žádné větší struktury. Swoonové sídlí pod zemí, stejně jako všechny jejich technická a průmyslová zařízení. Jednotlivá města a sídliště jsou propojena systémem podzemních drah. Nejdůležitější město planety se jmenuje Swatran. V roce 2040 zde žilo asi 10 milionů Swoonů. Další, menší město, se jmenuje Gorla.

Historie

V roce 2040 neexistovala na planetě celoplanetární vláda, protože se Swoonové nesjednotili, žádný z jejich národů nemohl převzít vládu nebo vystupovat globálně za planetu. Swatran jako největší město planety tedy nemohlo mluvit za všechny Swoony. Protože ale Swoonové byli mírumilovným národem, nepředstavoval tento stav žádné problémy.

Ve stejném roce proběhla na Swoofonu operace pod Rhodanovým velením. Jejím cílem byla sabotáž nového výrobního zařízení pro nově vyvinutý kompenzátorový zaměřovač. Operace byla provedena úspěšně a výroba byla pozdržena.

Díky ukradeným konstrukčním plánům mohli vyvinout Terranci v krátké době nový strukturální kompenzátor jako prostředek proti kompenzátorovému zaměřovači. Kromě toho bylo tajně 20‘000 Swoonů přestěhováno na Mars, aby pracovali pro Solární impérium.

V roce 1300 NGL je Swoofon asociován s LSP. Delegace Swoonů se v roce 1344 NGL účastnila budovatelské konference národů. Během útoku assassinů chaosu zemře mnoho členů delegace.

Aktuální data:
23.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459480.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!