Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Swoonové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Swoofon
Známé obydlené planety:
Swoofon

Swoonové pocházejí ze Swoofonu, druhé planety slunce Swaft. Swoonové jsou asi dvacet centimetrů vysocí. Jejich pleť je zelená, tělo se podobá terranské okurce na dvou nohách se čtyřma rukama. Označení okurka berou ale jako těžkou urážku. Při nevolnosti se na jejich kůži začnou dělat vrásky.

Jsou zručnými techniky a jemnými mechaniky, protože v optické ose svých válcovitých očí mají oblast, ve které se nachází více čoček, jejichž index lomu a polohu mohou úmyslně měnit. Swoonský zrak může v případě potřeby nahradit mikroskop. Kromě toho leží jejich zorné centrum mozku hned vedle centra pro koordinaci pohybu, díky čemuž mohou velice jemně ovládat své drobné ruce.

Někteří potomci Swoonů se přizpůsobili svému prostředí. Na gravitaci 1 g se například přizpůsobili Posy Poos, partner Ratbera Tostana, a Swoon Sainginas, zastupující šéfinženýr lodi PRAETORIA.

Historie

Swoonové jsou mírumilovným národem. V počátcích terranských letů do vesmíru byli jejich obchodními partnery Skokani. Zásobovali je částečně falešnými informacemi a používali jejich mikrotechniky pro konstrukci vojensky použitelných přístrojů. To skončilo teprve, když se Pozemšťanům pod vedením Perryho Rhodana podařilo zahnat Skokany a ze Swoonů udělat přátele Země.

20000 těchto mírumilovných stvoření se usídlilo v roce 2040 na Marsu. Později část Swoonů přesídlilo na Sigu. Pomáhali Sigancům při budování mikroprůmyslu. Jejich pozice nepřekonatelných mikrotechniků byla překonána teprve, když se Siganci zmenšili na jeho tělesnou výšku.

Swoonové se v roce 1291 NGL zúčastnili bitvy galaktiků proti kosmické továrně MATERIA.

Známí Swoonové

  • Markas, hlavní projektant kompenzátorového zaměřovače
  • Petid
  • Posy Poos, společník Ratbera Tostana
  • Micro Trivielle, agent USO
  • Lokmar Lokink, asistent Micro Trivielle
  • Treul a Goriph, společníci Perryho Rhodana na palubě KAURRANGU
  • Szam-Soon - zastupující palubní inženýr na LEIFU ERIKSSONOVI a RICHARDU BURTONOVI
  • Sainginas - zastupující šéfinženýr na PRAETORII