Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 67
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 67
Název:Mezihra na Siliku
(Zwischenspiel auf Siliko V)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2041
Je synem dvou světů - jen pět lidí zná tajemství jeho původu...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Je skvělým Administrátorem, ale své otcovské povinnosti plní nedostatečně

Thora - Matka, která chce vidět svého syna

Poručík Thomas Cardif - Muž mezi dvěma světy

Crest - Arkonidan o Siliku V nic neví

Reginald Bull - Přítel Perryho Rhodana

Julian Tifflor - Dostane nového pobočníka

V říjnu 2041 je jedenadvaceti letý kosmický kadet Thomas Cardif povýšen na poručíka a v terranské posádce na arkonském světě Rusuf, čtvrté planetě soustavy Krela, se stane podřízeným plukovníka Juliana Tifflora. Potomci Arkonidanů na Rusufu jsou díky zvláštní silné kostře a význačnému svalstvu přizpůsobeni gravitaci 1,42 g.

Jen Perry Rhodan, Thora, Crest, Reginald Bull a Tifflor vědí, že Cardif je ve skutečnosti syn Thory a Perryho Rhodana, kterému jeho rodiče poskytli falešnou identitu, aby mu umožnili nerušný vývoj a nebyl ovlivněn vysokou pozicí svého otce.

Když se Rhodan vrací s DRUSUSem ze soustavy Morag1), zjišťuje, že jeho žena Thora letěla s gazelou do soustavy Krela, aby Thomase viděla. Arkonidanka je přesvědčena, že ona a její muž se proti svému synovi prohřešili. Dřív než dojde k setkání s Cardifem, je Thora unesena Galaktickými obchodníky s pomocí arkonidských kosmických lodí z Rusufu na Siliko V.

Thomas Cardif, který se účastní pátrání po Arkonidance, pátrá na Heet-Ri, šesté planetě Heet-Riovy hvězdy. Zde nejdříve objeví sedm set metrů vysoký kovový sloup, který je pozůstatkem jedné vymřelé kultury, a odhalí, že se v něm skrývá těžká arkonidská zbraň. Kódové číslo na sloupu dovede Cardifa k neznámé obří planetě v soustavě 4186-4-162. Jeho měsíc, Siliko V, se ukáže jako arkonidská robotská základna. Také Cardif se dostane do zajetí. Když se setká s Thorou, uvědomí si svou velkou podobu s Perrym Rhodanem, dozví se tajemství svého původu a přísahá svému otci pomstu za jeho na něm spáchanou křivdu. Po boji s roboty se DRUSUS, kterého Cardif informoval o 4186-4-162, zmocní Siliko V, a dojde ke konfrontaci mezi Rhodanem a jeho synem. Vzhledem k nekompromisnímu chování jeho syna převelí Perry Rhodan poručíka Thomase Cardifa do Sluneční soustavy, aby zde odvolal svou služební přísahu. Tifflor bude pověřen, aby dohlédl, že Cardif v žádném případě neopustí Sluneční soustavu2).

Potom se Rhodan spojí s Regentem z Arkonu, protože mnoho okolností nasvědčuje tomu, že má s Thořiným únosem něco společného. Robotský mozek však popře veškerou účast v těchto událostech a tvrdí, že pevnost na Siliko V nezná3).