Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 68
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 68
Název:Štvanice dimenzemi
(Hetzjagd durch die Dimensionen)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2042
Planeta Poutník zmizela. Musí nesmrtelní zemřít?
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Jeho nesmrtelnost je ohrožena, protože planeta Poutník zmizela

Reginald Bull - Nevyzpytatelnost není jeho silná stránka

Atlan - Osamělý v čase se stal přítelem Perryho Rhodana

Kapitán Gorlat a poručík Tompetch - Svléknou se, aby chytili robota

Bytost ze Solitude - Zvláštní stvoření, které může oddělit svého ducha od těla

Mezi 1. únorem a 1. květnem 2042 musí Perry Rhodan a Reginald Bull navštívit planetu Poutník1), aby obdrželi druhou buněčnou sprchu2). Počátkem ledna 2042 ale marně pátrají po umělém světě a výpočty ukazují, že v oblasti dráhy Poutníka proniká druufské universum.

S pulcem K 283 pronikne Rhodan, Bull, Atlan, kapitán Gorlat a poručík Mike Tompetch 17. ledna do »Rudého vesmíru«, jak bude nazvána časová rovina Druufů pro své načervenalé pozadí. Na Solitude, jediné planetě zeleného slunce, potkají muži mořským tuleňům podobné inteligentní bytosti, které mohou svého ducha oddělit od těla, a jejichž těla byla Druufy rozřezána a tím se zamezilo tělesným funkcím, aby mohli zneužít jejich schopnosti. Jedna bytost se připojí k Pozemšťanům.

Druufští roboti nainstalovali na Solitude přístroje, aby mohli korigovat změněnou dráhu planety, která se střetla s planetou Poutník. Gorlatovi a Tompetchovi se podaří získat jednoho speciálního robota Druufů. Po návratu expedice do rodného universa, který se pro deformaci času konal až 21. dubna, mohli specialisté DRUSUSu na základě dat z robota zjistit, že Poutník Rudý vesmír zase opustil, a 23. dubna se podaří současnou pozici umělého světa lokalizovat.