Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 19
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 19
Název:Nesmrtelný
(Der Unsterbliche)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1976 / 1980
Celou sluneční soustavu ohrožuje zkáza - jen Perry Rhodan ji může zachránit....
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU II a pán Třetí moci

Reginald Bull - Nejbližší přítel Perryho Rhodana

Thora a Crest - Dva Arkonidané, které Perry Rhodan dovedl k cíli jejich přání

Thort - Jeho národ se zdá odsouzený k zániku

Gucky - Skrývá se v něm více, než prozrazuje jeho vzhled

Manuel Garand - Šéfinženýr STARDUSTU II

Kapitán McClears a poručík Everson - Jsou rádi, že opět vidí Perryho Rhodana

ID (On nebo To) - Bytost, která se již dávno zbavila svého těla

Když se STARDUST II vrací koncem ledna 1976 pro orientaci k soustavě Vegy, ukáže se, že se slunce Vega proměnilo v novu a ohrožuje svět Ferronů. Perry Rhodan tuší, že proměnu slunce může zvrátit jen na Světě věčného života. STARDUST musí proniknout hluboko k pulsujícímu slunci, aby dosáhli vhodného bodu skoku pro transici k Poutníku, jak Rhodan dlouho hledaný svět Nesmrtelného nazval.

Hyperprostorem skočí STARDUST k osmdesát tři světelných let vzdálené pozice od Vegy, kde se musí Poutník podle na Trampu odhaleného zobrazení1) nyní nacházet. Výpočty ukazují, že eliptická dráha planety zahrnuje třicet jedna sluncí. V jednom z ohnisek elipsy je Sluneční soustava. Při výpočtu souřadnic nic nejprve neobjeví. Náhle STARDUST naměří životu nebezpečné hodnoty, až Rhodan pozná, že Nesmrtelný zvýšil gravitační pole lodi a nebezpečí odstranil. Bezprostředně poté selže pohonná kontrolní jednotka, avšak Gucky vyřadí impulsní pohon svými vynikajícími telekinetickými silami a STARDUST se pod homérským smíchem Nesmrtelného přiblíží k povrchu Poutníka, polokulovitému umělému světu, který měří osm tisíc kilometrů a je v průměru tlustý šest set kilometrů. Ohřívá ho umělé slunce a pod energetickým zvonem, klenoucím se nad obzorem, kopíruje Nesmrtelný četné planety. Dřív než STARDUST přistane, projeví vládce Poutníka znovu svůj černý humor, v centrále lodi nechá materializovat deset metrů velkou, pancéřovanou, hlenovitou a hnilobně páchnoucí kulovitou bytost.

Uprostřed prérie, kde v Black Hills bojují Siuxové proti americké kavalerii generála Custera, objeví poručík Everson pravý kolt, moldel Peacemaker z roku 1867, který dá Rhodanovi. Při druhém přistání sestoupí STARDUST před strojové město, ve kterém jsou více než tisíc metrů vysoké věže. Jeden westernový hrdina, jehož hruď je na dvou místech zanesena krví po kulkách, se představí Rhodanovi a provází ho, zřejmě může být zastřelen jen ve vlastním čase a ohrožuje kosmonauty svýma dvěma revolvery. Bullův desintegrátor se ukáže jako neúčinný, Rhodan žijící mrtvolu zabije Peacemakerem2). John Marshall usoudí, že ID, Nesmrtelný, je kolektivní bytost z miliard jednotlivých duší3), jež odevzdaly svá těla. ID, který vystupuje jako světelná spirála, odmítne Arkonidany Thoru a Cresta jako příslušníky zdegenerované rasy4), která svou šanci zahodila již před dvaceti tisíci lety. Pozemšťanům nabídne ID po dvacet tisíc let biologické prodloužení života, předpoví ale zároveň předem Rhodanovi, že jako nesmrtelný jednou bude toužit po osvobození své duše z těla. Homunkulus, speciální, lidem podobný robot s organickým mozkem, sestavený pro styk s Pozemšťany, zavede Rhodana do fyziotronu, kde je Pozemšťan podrobený procesu podobnému hypertransici, buněčné sprše. Rhodanovo tělo obdrží buněčnou konzervační látku na přesně dvaašedesát let. Homunkulus vysvětlí, že nastane okamžitý rozpad buněk, jestliže Pozemšťan do uplynutí lhůty znovu nedostane buněčnou sprchu. Propustí Rhodana, který může biologické prodloužení života poskytnout i dalším osobám a Bull také obdrží buněčnou sprchu5).