Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 17
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 17
Název:Planeta umírajícího slunce
(Planet der sterbenden Sonne)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1975 / 1976
Přistáli na planetě umírajícího slunce a našli - nenávist...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU II a pán Třetí moci

Thora a Crest - Jsou ochotní vzdát pátrání po planetě nesmrtelnosti

Tama Jokida - Žongluje s arkonskou bombou, která je nejničivější zbraňí známého vesmíru

Fellmer Lloyd - Dopustí se toho, že dostane celou expedici do nebezpečí

Poručík Tanner - Velí táboru u »Hravých hor«

Tanaka Seiko - Jeho mutantí mozek cítí nenávist, která je prokazována vetřelcům na Trampu, jako fyzickou bolest

Celé dny trvá čekání STARDUSTU II v tomto cízím, na hvězdy chudém sektoru, až do začátku Operace kámen moudrosti a příjmu nové zprávy Tanakem Seikem: Jestliže jsi to ty, kdo se chceš odvážit, měl trpělivost a nepodlehl jsi svodům, dávej pozor na svět vyššího řádu. Udělej, co musí být učiněno. Světlo už není daleko. Současně se zjeví Umírající slunce s jedinou planetou, Trampem. 24. prosince 1975 se Perry Rhodan vydá na cestu s expedicí, aby prozkoumali Tramp a narazí přitom na telekineticky nadané a hravé tvory, kteří jsou ve dne inteligentní, ale v noci svou inteligenci ztrácí. Metr velcí, podobní myším, ale mají tlustý zadek a lžičkovitý ocas, dostanou jméno Myšobové. Díky svým telekinetickým hrám vyvolají také na STARDUSTU Myšobové neklid a Tama Jokida v poslední vteřině zabrání spuštění arkonské bomby ve zbraňovém arzenálu a tak zabrání spuštění atomového požáru.

Při průzkumu Trampu se Pozemšťané mimo to setkají s roboty, kteří vyzařují nenávistné impulsy. Mutant Fellmer Lloyd, který může na velkou vzdálenost vnímat mozkové vlny jiných bytostí a dešifrovat je a jako telepat číst cizí myšlenky, se dočasně dostane do moci robotů a bude jimi nahrazen robotskou kopií. Rhodan díky nepatrnému detailu pozná, že se jedná o Lloydovu napodobeninu. Lloyd se krátce na to vrací nezraněn. Kosmonauti objeví podzemní základnu, ve které roboti mutanta drželi, a průzkumy ukážou, že dvacet a půl metru vysoké stroje elipsoidních, bezhlavých dvounohých těl s věncem rukou a organickým mozkem, který má neomezenou životnost, jsou staré 45.000 let. Nejstarší paměť organických bytostí sahá 35.000 let zpátky1).

Když Pozemšťané nyní odhalili, že na Trampu existují dvě inteligentní rasy, zavede konečně Rhodana jedna myšobí nora do jeskyně, v níž uvidí projekci Mléčné dráhy. Pozemšťané tak mohou určit galaktonautickou pozici Trampu a objeví v soustavě Vegy začátek dráhy jednoho tělesa, cestující planety. O deset dní později je STARDUST připravena ke startu.