Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 78
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 78
Název:Čas se naplňuje
(Thoras Opfergang)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2043
Její šance na přežití jsou nulové - při své misi ale dokáže čelit svému osudu...
Hlavní postavy románu:

Thora - Lidé ji nazývají dobrou duší Solárního impéria

Dr. Villnoess - Šéf hematologie na terranské klinice na Venuši

Generál Conrad Deringhouse - Jeho rozkazy ho přivedou na Arkon

Reginald Bull - Když je třeba, nebere si servítky

Poručík Hendrik Olavson - Přirozený talent pro létání

Taa-Rell - Velitel arkonidské obranné planety Mutral

Iši Matsu - Mladá telepatka Sboru mutantů

Perry Rhodan - Dokáže odolat osudové ráně...?

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Thořina oběť.

V průběhu roku 2043 oznámí lékaři profesoru Ericu Manolimu, že Thořin1) život se už dále nedá prodloužit sérem 453 Ls/Ara, které bylo získáno na planetě Tolimon2). V červenci proto u Arkonidanky dochází k masivnímu stárnutí. K hyperplastickému onemocnění oběhu se přidává ještě zhoubný nádor lymfatických žláz, nevyléčitelný Lymphosarkom F Arkom, který někteří lékaři vydí jako důsledek pozdního podání tolimonského séra. 4. října šéf hematologické kliniky na Venuši dr. Villnoess a generál Conrad Deringhouse oznámí, že Thorě zbývá už jen půl roku života.

Když o tomto Deringhouse informuje Perryho Rhodana, který se právě nachází na Gray Beastu, dá mu příkaz vyjednat s Regentem prodej kosmických lodí a dovolí mu, aby s sebou na Arkon vzal i Thoru, aby zde jeho žena vyjádřila jejich naléhavou potřebu.

V doprovodu telepatky Išimatsu se Thora na palubě BURMY, křižníku státní třídy, vydává nejdříve kontaktovat Regenta u překrytu front. BURMA poté letí do systému Arkonu a je donucen přistát na 27. planetě soustavy, na ledovém světě Mutral. Při jednáních se následně zjistí, že velitel arkonské základny Taa-Rell a dva Arasové mají v pověření Regenta Thoru podrobit vymývání mozku a zjistit tak galaktickou pozici Země. Pozemšťané poté Arkonidana a oba Arasy zajmou a prchají s BURMOU pryč.

Po dobu letu pozoruje lékař na Thoře spontánní uzdravení, které je spojeno s omlazujícím efektem3). Jeden z Arasů, který v Thoře vidí pouze zrádkyni, se při výslechu zmocní zbraně a Arkonidanku zabije. Deringhouse se rozhodne před Rhodanem uzdravení jeho manželky zatajit.

Když Rhodan v Terranii na Thořině pohřbu4) chce svému synovi Thomasi Cardifovi5) podat ruku na usmířenou, je stroze odmítnut6).