Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 80
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 80
Název:V jeskyních Druufů
(In den Höhlen der Druuf)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2043
Z vesmíru Druufů se ozve volání SOS - ale jen Terranec může znát Morseovu abecedu...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Reginald Bull, Atlan a Fellmer Lloyd - Druufové jim říkají »hosté«, ale zacházejí s nimi jako se zajatci

Kapitán Marcel Rous - Velitel tajné základny na Hádu

Major Clyde Ostal - Ostřílený důstojník Solární flotily

Generál Deringhouse, Ras Čubaj a Gucky - Členové operace Roland

Když na Zemi oficiálně oznámí, že Perry Rhodan zahynul na Gray Beastu, vyžaduje Thomas Cardif1) jako zákonný následník svého otce moc. Demonstrace jeho příznivců bude ale rozpuštěna. Nakonec bude Cardif zatčen, a potom zbaven hodnosti poručíka flotily2).

Mezitím Druufové přenesli Perryho Rhodana, Atlana, Reginalda Bulla a Fellmera Lloyda na šestatřicátou planetu dvojslunce Siamed v Rudém vesmíru, čpavkometanového obra, který bude Pozemšťany na zván Roland. Zajatci identifikují antigravový genrátor stanice a Rhodan začne 2. listopadu 2043 vysílat signál SOS, zatímco periodicky manipuluje s gravitačním polem. Volání o pomoc zaregistrují na Hádu.

V Terranii přijímá telepatka Betty Toufryová z hrobky Ernsta Ellerta3) mentální volání »Příjďte ke mně!«. Pod velením majora Clyde Ostala proniká nato CALIFORNIA do zóny překrývání a generál Conrad Deringhouse, Ras Čubaj a Gucky skočí transmiterem na základnu na Hádes. Krátce nato převezme duch Ernsta Ellerta kapitána Rouse, velitele stanice na Hádu, a vysvětlí, že na Rolandu jsou drženi čtyři důležití pozemští zajatci4). Deringhouse, Čubaj a Gucky přistanou s gazelou na obří planetě a hledají společně čtyři nezvěstné, kteří se zatím osvobodili, vrátili se transmiterem zpět na Hádes, mezitím, co obranné zbraně Druufů zničily malou kosmickou loď. Další transicí se přenesou na CALIFORNII.