Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 82
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 82
Název:Šach celému vesmíru
(Schach dem Universum)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2043
Vesmírná bitva v zóně překrývání front - nový úkol pro kosmickou návnadu
Hlavní postavy románu:

Plukovník Julian Tifflor - Telepatická vysílačka z něj znovu udělá »kosmickou návnadu«

Poručík Franklin Lubkov a seržant Fryberg - Dva důstojníci Solární flotily

Door-Trabzon - Velitel 20 000 kosmických lodí

Gucky – Na Hádu pro něj nemají nic k jídlu

John Marshall, Ras Čubaj, André Noir a Tama Jokida - Mutanti z lehkého křižníku INFANT

11. prosince 2043 informuje Perry Rhodan Regenta z Arkonu, že jeden vysoký důstojník Solární flotily dezertoval, a předpokládá se, že chce zběhnout k Druufům. Ve skutečnosti jde o dobře promyšlený klamný manévr, který má provést zdánlivý zrádce Julian Tifflor a jeho čtrnáct pomocníků, k nimž patří také mutanti John Marshall, Tama Jokida, Ras Čubaj a André Noir. Mají vyprovokovat velkou bitvu mezi Druufy a arkonidskou robotskou flotilou, aby tak odvrátili nebezpečí pro Zemi, které od Regenta hrozí. Regent, který věří, že zná galaktickou pozici Země, nabídne velení nad dvaceti tisíci kosmickými loděmi Ekhonidanovi Door-Trabzonovi, aby zrádce chytil.

INFANT, starý, devadesáti metrový kulovitý křižník, s nímž plukovník Tifflor letí do Rudého vesmíru, bude zasáhnut kosmickou lodí Druufů, která disponuje novou ochranou navigace. Tifflor hodlá doletět na Druufon a společně s Ernstem Ellertem1) využít Onotovu autoritu a navést Druufy k útoku na arkonidskou flotilu v Einsteinovské vesmíru. Nedůvěřiví Druufové se však zdráhají, a od Pozemšťanů, kteří přiletěli na Druufon, vyžadují podporu při obraně před Door-Trabzonovou robotskou flotilou, která INFANT pronásledovala do Rudého vesmíru. Aby využili výhod jejich rychlejšího vlastního času, dostane Tifflor velení nad 14.000 křižníky Druufů a zasadí arkonidské flotile citelné ztráty.

Ačkoli Arkonidané ztratí přibližně 18.000 lodí, nedosáhne Tifflor a jeho muži jejich cíle, který měl Regenta díky dlouhotrvajícímu boji s Druufy rozhodně oslabit. Po získání nadsvětelného pohonu a ochrany navigace od Druufů pro Zemi se rozhodnou unést unést jednu druufí loď na Hádes. Její pohon bude rozebrán a transportován transmiterem na palubu DRUSUSu, který s KUBLAJCHÁNem pronikl do druufského vesmíru. Zranění Druufové, které Pozemšťané vzali na Zemi, zemřou do tří měsíců2).