Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 88
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 88
Název:Případ Kolumbus
(Der Fall Kolumbus)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044
Zpráva přináší zkázu - začíná bitva o Terru...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - První administrátor Solárního impéria

Atlan - Moc na Arkonu spadá pod jeho velení

Julian Tifflor - Velitel křižníku CALIFORNIA

Seržant Bidge - Hyperzpráva ho donutí vyhlásit poplach

John Marshall - Šéf tajného Sboru mutantů

Gucky - Naddimenzionální silové pole je překážkou i pro všestranného mutanta

Aluf Tehéte - Vypálil první střelu v bitvě o Terru

Carl Lister - Astronaut, kterého pronásleduje smůla

Perry Rhodan 11. května 2044 informuje z Arkonu III Solárního maršála Michaela Freyta a Solárního maršála Allana D. Mercanta o deaktivaci Regenta a Atlanově převzetí moci1). Na Rhodanův pokyn startuje následujícího dne vlajková loď flotily DRUSUS na Arkon. Její velitel, plukovník Baldur Sikerman, Administrátorovi oznámí odhalení a zničení druufské transmiterové zkladny na Zemi. Atlan sice není připraven k oficiálnímu podpisu spojenecké smlouvy se Solární říší, slíbí však Rhodanovi, že mu poskytne lodě pro boj proti Druufům, když bude mít deset miliónů Pozemšťanů. Rhodan se vrací s DRUSUSem zpět na Zemi.

Díky vzniku vstupního trychtýře v jen čtyřicet dva světelných let od Sol vzdáleném systému Capella vzrůstá nebezpečí invaze Druufů na Terru.

16. května vyšle ze soustavy Vega vrátivší se nákladní a přepravní křižník STAR OF TERRA od dráhy Pluta hypersignál k Zemi. Ten je v systému Capella zachycen Druufy a nastává tak »Případ Kolumbus«, který znamená odhalení Země cizí mocí. První útočná vlna pěti tisíc bojových lodí Druufů vyrazí proti Sluneční soustavě. Přestože jsou nasazeny superbitevní lodě HANNIBAL, GENERAL POUNDER, BARBAROSSA, WELLINGTON a ALEXANDER, nemůže se Solární flotila přesile ubránit. Rhodan požádá Atlana o pomoc.

Na základě podezření, že u trychtýře v Capelle jde o umělý výtvor Druufů, je Julian Tifflor s CALLIFORNIÍ vyslán do Rudého vesmíru. John Marshall, Betty Toufryová, Iši Matsu a Gucky zachytí telepatickou zprávu od Ernsta Ellerta2), který jim oznámil pozici vesmírné stanice, která trychtýř tvoří3). Ras Čubaj, Tako Kakuta a Gucky potom teleportují do stanice a bombami ji zničí. Elita druufské vědy při tom přijde o život.

Ačkoli další útočné oddílu Druufů jsou odříznuty, musí se Pozemšťané vždy stáhnout zpět hluboko do Sluneční soustavy. Druufské lodě se dopracují až k měsícům Jupitera a Marsu. Devět hodin po Rhodanově volání o pomoc se však konečně objeví admirál Senekho4) s deseti tisíci těžkými arkonidskými robotskými loděmi. Společně se čtyřmi tisíci jednotkami Skokanů, pod vedením patriarchy Cokazeho, rozhodnou robotské lodě bitvu ve prospěch Terry. Jen třem tisícům lodí Drufů se podaří uprchnout5). Ani Senekho ani Cokaze neví, že za rozkazem Regenta stojí Atlan6).

Skokanské lodě se ihned pokoušejí přiletět na Zemi. Teprve když jim Rhodan pohrozí krvavým útokem, vrací se zpět k arkonidské robotské flotile, která vyčkává v oblasti dráhy Marsu.