Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 90
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 90
Název:Atlan v nouzi
(Atlan in Not)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044
Jeho nenávist nezná hranice - a vzpoura proti Arkonu je pro něj jen prostředkem k dosažení cíle...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria a Atlanova podpora

Thomas Cardif - Nenávist ke svému otce otřese Mléčnou dráhou v základech

Atlan - Nový Imperátor Arkonu

Frank Lemmon - Šéf Oddělení F1 Solární kontrarozvědky

Reginald Bull - Nejlepší přítel Perryho Rhodana

Cokaze - Patriarcha mocného skokanského rodu

Gucky - Na myšoba se někdo nemůže dlouho zlobit

Atual a Ortece - Ředitelé banky Galaktických obchodníků v Titonu na Archetzu

Na Archetzu, centrálním světě Skokanů, který jako pátá planeta obíhá žluté slunce Rusuma v kulovité hvězdokupě M 13, oznámí Thomas Cardif Galaxii 1. července 2044, že Atlan odpojil Regenta. Hledající pomoc, obrátí se Arkonidan na Perryho Rhodana. Současně se Cokaze na Cardifův nátlak spojí s mnohými jinými skokanskými patriarchy. Šéfové rodů nutí Atuala a Orteceho, ředitele banky Galaktických obchodníků v Titonu na Archetzu, největšího finačního giganta v mocenské oblasti Arkonu, aby na světech Velkého impéria spustili inflaci, která má Arkon položit na kolena. Mimo to Cokaze spolupracuje s Radou deseti na Aralonu. V celé arkonidské říši dochází k povstání.

Ačkoli agenti Skokanů, kteří pomocí arasského toxika disponují hypno a sugestivní schopnosti, zkouší sabotovat projekt Pohon 065, a zajmou mezitím mladého hyperfyzika Raintorga, vyvíjejícího naviganční zařízení, které může zachytit lineární hyperpohon Druufů. S tímto zaměřovácím systémem jsou tři tisíce druufských lodí, které unikly z bitvy v Sluneční soustavě1), objeveny v systému malého, tmavě červeného slunce 1625/F 13/S 27. Rhodan, který chce Druufy využít, aby Skokany zastrašili, podpoří přes Harna vrchního komandanta invazorů, Uong-zterds-klighfa, a nabídne mu možnost, že po demonstračním letu do soustavy Rusuma bude jeho flotila pomocí pozemského generátoru čočkového pole přenesena zpět do jejich vlastní časové roviny. S upozorněním na prsten Nibelungů, na který si Arkonidan vzpomněl při setkání Guntherem, Hagenem a Siegriedem2), odebírá se Rhodanův posel k Atlanovi s prstencovitým nosičem dat s informacemi o terranských plánech.

Atlan nechá arkonidskou robotskou flotilu stáhnout Velkým koordinátorem z druufské fronty a vyhrožuje použitím robotských lodí, jestliže se Těžcí a jejich svazy nestáhnou zpět ze soustavy Rusuma. Když druufská loď s Takem Kakutou a astronautem dr. Brigonnem na palubě přilétá na Archetz, poradí Cardif Cokazemu, aby se vzdal. Atlan vyzve národy Velkého impéria k pokoře. Druufové však najednou nedůvěřují svým terranským partnerům a jejich celá flotila zaútočí na centrální svět Skokanů. Veškerá průmyslová zařízení planety budou zpustošena, až zasáhne arkonská robotská flotila. Loďstvo Druufů bude zcela zničeno. Velkým vysílačem z Arkonu III vyhlásí Rhodan zprávu, že se Atlan stal novým Imperátorem Gonozalem VIII.3).