Archetz

Astronomická data:
Soustava:Rusuma
Pořadí od hvězdy:5
Průměr:13‘750 km
Gravitace:1.19 g
Atmosféra:dýchatelná
Obyvatelé planety:
Skokani
Archetz
Archetz
© FanPro

Archetz je domovským světem Skokanů. Je vzdálen 44 světelných let od Arkonu a 34‘000 světelných let od Země. Je to pátá z celkem osmnácti planet žlutého slunce Rusuma. Archetz je Zemi podobná planeta s dýchatelnou atmosférou a průměrem o necelý tisíc kilometrů větším než Země. Všechna města jsou situována pod povrchem, hlavní město Titon se dvanácti miliony obyvateli leží v hloubce 3000 metrů. Na povrchu je umístěna část průmyslu, ale téměř čtyři pětiny těžkého průmyslu se také nacházejí pod povrchem. Na planetě se nacházejí nejdůležitější banky a správní centra Skokanů.

Na Archetzu se provádějí všechny nutné opravy skokanských lodí. Na planetu létají lodě jiných národů jen zřídka a nepovažuje se za obchodní svět.

Historie

Thomas Cardif a Skokan Cokaze způsobili v roce 2044 díky bankám Skokanů na Archetzu inflaci. Inflace přivedla Arkon na pokraj zhroucení. Atlan následně pohrozil, že stáhne robotskou flotilu ze zóny překrývaní a planety impéria přenechá na pospas Druufům.

Perry Rhodan následně uzavřel s velitelem Druufů dohodu. 3000 jejich lodí mělo být přesunuto do našeho vesmíru. Vynořily se v systému Rusuma, aby předstíraly, že je Atlanova hrozba skutečná. Druufové chtěli ale soustavu dobýt. Zničili povrchu Archetzu a Atlan následně nechal robotskou flotilu zničit Druufy.

Škody na povrchu využili Skokani v budoucnu jako kamufláž pro nepoškozený těžký průmysl v hlubinách planety.

Později se Rhodanovi a mutantům podařilo unést odtud Cardifa. Přes Atlana dostal Cardif mechanický hypnoblok, který zakamufloval jeho původ a způsobil zapomnění jeho nenávisti proti Perry Rhodanovi.

Aktuální data:
20.9.2021
1566 před NGL
6. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459477.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!