Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Supertěžcí
hledat

Supertěžcí

(přesměrováno z: Těžcí)
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:různé planety
Známé obydlené planety:
Paricza, Neo-Paricz

Jako Supertěžcí (nebo jenom Těžcí) je označován speciální druh Skokanů, kteří byli přizpůsobeni gravitaci vyšší než 2.1 gravů. V rozporu s normálními Skokany nejsou obchodníky, ale specialisté na válku.

Vzhled

Supertěžcí mají světle zelenou barvu pleti. Jsou stejně tak širocí jako vysocí a dorůstají výšky 1.60 metrů a hmotnosti 500 kg. Dávají přednost gravitaci asi 2 g.

Historie

20. století

Supertěžcí jsou ozbrojenou rukou Skokanů a jsou financováni z jejich obchodů. Prvním Supertěžkým, se kterým se Terranci ve 20. století setkali, byl patriarcha Tophtor. Stejně jako Skokani žijí i Supertěžcí hlavně na palubách svých lodí. V roce 1984 byl Cekztel jako nejstarší patriarcha velitelem Supertěžkých. Svou centrálu měl v obrovském válcovitém křižníku. Supertěžký Talamon v té době pracoval pro robota Regenta. Protože vděčil Perrymu Rhodanovi za život, podporoval Terrance. Talamonův dobrý přítel Topthor byla ale nesmiřitelným přítele Terranců a zemřel při útoku na falešnou Zemi.

25. století

Skokani začnou trpět konkurencí terranských Svobodných obchodníků. Po porážce od Svobodných obchodníků v roce 2415 v sektoru Urbtriden se prakticky zhroutil jejich obchodní monopol, čímž také klesly příjmy Supertěžkým.

35. století

Důležitou planetou Supertěžkých je svět volného obchodu Paricza v systému Punta-Pono, 27.738 světelných let od Slunce. Paranadaný Supertěžký Leticron (výška 1.98 m, šířka v ramenou 1.85 m) tam ve 35. století převzal moc. Jako Corun of Paricza disponoval 8000 těžkými a nejtěžšími kosmickými loděmi.

Po sesazení Perryho Rhodana jako Prvního Hetrana byl Leticron Lary pod Apoštolem Hetosanů, Hotrenor-Taakem, v roce 3459 jmenován novým Prvním Hetranem. Při bitvě o Sluneční soustavu povolali Supertěžcí více než 30000 bojových lodí. Společně s Lary rozbili Supertěžcí Solární impérium, obsadili jeho světy a utlačovali tamní obyvatele a v celé Mléčné dráze fungovali jako síly pořádku Hetosu Sedmi. Důležitým vojenským centrem byl v té době obsazený Mars.

36. století

Leticron se stáhl do ústraní své Ocelové pevnosti na Titanu. V roce 3560 byl vystřídán Supertěžkým Maylpancerem na postu Prvního Hetrana. Maylpancer pocházel ze světa Obskon, kde vládla gravitace 3g.

Po skončení vlády Koncilu v roce 3585 byli Supertěžcí utlačovanými národy nenáviděni a opovrhováni, poději byli ale přijati do GAVÖKu.

12. století NGL

Když linguidští tvůrci míru v Mléčné dráze jako noví oblíbenci zmatené superinteligence ID pod vlivem buněčných aktivátorů začínali jednat stále agresívněji, spojili se z Pariczany, které vedla Supertěžká admirálka Paylaczer. Paylaczer byla klon. Admirálka v květnu 1173 NGL získala titul Corun of Paricza a stala se šéfkou linguidského obranného a koloniálního vojska. Obrátila se proti Linguidům, ukradla jeden jejich buněčný aktivátor a v listopadu 1173 NGL byla zabita Icho Tolotem.

Pariczané byli v roce 1174 NGL vypovězeni galaktikem na 200 let z Mléčné dráhy. Mnoho se jich vystěhovalo do NGC 6822 a Fornaxu a nechali se u Galactic Guardians najímat jako žoldnéři.

Jedním z hlavních sídel Paylaczerských Guardianů (PayGuas) bylo Neo-Paricz. 6. planeta slunce Geyczack v NGC 6822 je s rovníkovým průměrem 48000 km a gravitací 2.7g mračny zahaleným extrémním světem.

Opuštěný svět Paricza byl v roce 1311 NGL zničen Monkeyem, šéfem Nového USO, atomovým požárem, poté co tam byla objevena tradomská výzkumná laboratoř, která zkoumala Aagenfeltovu bariéru.

Kosmické lodě

Protože pocházejí ze Skokanů, používají typicky Skokanské válcové lodě.

Bojová loď za časů Larů:

Délka: 1200 metrů

Průměr trupu: 260 metrů

Maximální zrychlení: 760 km/s2

Pohon: dva lineární pohony s maximálním doletem 1.03 milionu světelných let

Kmenová posádka: 1900 mužů

Posádka pomocných člunů: 650 mužů

Zvláštní výstroj: automatické bojové satelity pro strážní a kontrolní účely