Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 83
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 83
Název:Topside, ohlaš se!
(Hallo Topsid, bitte melden!)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044
KUBLAJ CHÁN a tajný Sbor mutantů ve smrtelné akci - jde o vteřiny!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - Nejlepší přítel Perryho Rhodana

Gucky - Vždy, když mu řeknou »Poručík Guck«, bude dusno

Atlan - Hrát roli typického Arkonidana není pro nesmrtelného problém

Tgex-go - Prezident Topsidu

Gallus - Expert na ionizační pole

Joe Pasgin - Jeho BURMA zahájí důležitou operaci

Při silvestrovské oslavě konce roku 2043 si Reginald Bull zraní palec o rozbitou skleničku koňaku a vidí v tom špatné znamení. Na pozemském Měsíci je budována zbraňová centrála Solárního impéria. Když robotská sonda v prvních dnech roku 2044 podá zprávu, že Regent používá topsiderské lodě1), vzpomene si Perry Rhodan, Allan D. Mercant a John Marshall na to, že tento národ už dlouhý čas disponuje přibližnými souřadnicemi Země2).

6. ledna odstartuje KUBLAJCHÁN, maskována jako ON-THARU k systému Orion Delta, jež se skládá z bílého obřího slunce, menší fialové hvězdy a dvaceti sedmi planet. Topsid je šestý svět, který krouží kolem obou sluncí. Gravitace činí 1,3 g. KUBLAJCHÁN přistane na kosmodromu Kerh Onf a Atlan a Rhodan předstírají, že zde z pověření Regenta provádějí průzkum. Mezitím co terranské lodě s obrovskými ionizačními poli v hyperprostoru ruší hyrhovory do M 13 a zamezují blokádě v sektoru Myrtha, zmanipulují mutanti údaje v paměti topsiderské pozitroniky údaje o událostech roku 1975, v němž na sebe narazili Topsiderové a Pozemšťané v soustavě Vega3).

Když se dva tisíce robotských lodí Velkého Impéria přiblíží k Topsidu, pokusí se KUBLAJCHÁN ustoupit. Bude však přepaden a zcela zničen. Největší část posádky se sice zachrání v pulci, ale jeden z fiktivních transmiterů, které kdysi Rhodan dostal od Nesmrtelného z Poutníka4), jsou i s lodí ztraceny4).