Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 10
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 10
Název:Bitva u Vegy
(Raumschlacht im Wega-Sektor)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1975
Strukturální zaměřovač hlásí vynoření velké flotily - to je začátek mezihvězdné války
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pán Třetí moci

Reginald Bull - Perry Rhodanův ministr bezpečnosti

Crest a Thora - Čekají netrpělivě už přes tři roky, aby se mohli vrátit do své arkonské vlasti

Betty Toufryová, Tako Kakuta a John Marshall - Tři příslušníci Rhodanova Sboru mutantů

Chaktor - Kosmonaut z osmé planety soustavy Vega

Thort - Vládce Ferronů

Do května roku 1975 na čtyřicet tisíc kilometrů čtverečních velkém areálu, který Třetí moc získala od Asijské federace, vzniká město Galakto City s 230.000 obyvateli a kosmickými přístavy. Kosmické loděnice a průmyslová zařízení, které malý stát představují, posilují moc Země. Akciový kapitál General Cosmic Company činí zatím dvě stě miliard dolarů.

25. května byly změřeny strukturální otřesy, které vyvolala materializace více něž sto dvaceti kosmických lodí v jen dvacet sedm světelných let vzdálené soustavě Vegy. Obává se objevení Země, a proto se Perry Rhodan s Thorou, Crestem, Sborem mutantů a jeho zkušnými druhy vydává ke planetárnímu systému Vega s dvaačtyřiceti planetmi, kde se Crest domnívá, že leží hledaný svět věčného života1). Přitom použije nadsvětelný pohon GOOD HOPE, který se zakládá na principu tranzice, nadčasového skoku hyperprostorem.

V soustavě Vega se nachází Topsiderové, velké jako lidé, vzpřímeně chodící ještěrky s černohnědou šupinatou kůží, komandu zde velí admirál Chrekt-Orn, který má malou meziplanetární říši humanoidních Ferronů podrobit2). Hlavní svět ferronské říše je Ferrol, osmá planeta soustavy. Domovem Topsiderů, kteří vládnou třem malým slunečním soustavám, je planeta Topsid v systému dvojhvězdy Orion-Delta3). Jejich kosmické lodě, tyčovitého tvaru s nápadným zesílením uprostřed, způsobují malým vejčitým jednotkám Ferronů těžkosti. Ferron Chaktor, který přežil vesmírný souboj, se ukryl do trosek své lodi. Je relativně malý, podsaditý a má bledě modrou kůži a velmi mnoho vlasů. Malé oči leží hluboko pod silně vyklenutým čelem. Crest postřehnul, že Ferroni, jejichž předky objevila již před deseti tisíci lety jedna arkonidská expedice4), sice neovládají nadsvětelné lety do vesmíru, ale disponují materiálními transmitery, ačkoli na základě jejich myšlení nemohli takovéto stroje zkonstruovat. V existenci transmiteru, který slouží k přepravě hmoty, vidí Arkonidan odkaz na Svět věčného života.

GOOD HOPE zasáhne s arkonidskými gravitačními bombami a bojuje na straně Ferronů. Když ještěrky nasadí osm set metrů velkou arkonidskou bitevní loď, která byla ukořistěna na Topsidu III, bude GOOD HOPE těžce poškozena a musí nouzově přistát na Rofusu, deváté planetě Vegy, jednom koloniálním světě Ferronů. Pozemšťané se zde vydávají za Arkonidany. Thort, vládce Ferronů, nabídne GOOD HOPE skrýš. Když Conrad Deringhouse a Albrecht Klein zpozorují ze svých vesmírných stíhaček, že arkonidská bitevní loď přistává na Ferrolu, požádá Rhodan Thorta o jeden přenos transmiterem na osmou planetu, protože chce vesmírného obra převzít do své moci.