Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 15
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 15
Název:Stopa v prostoru
(Die Spur durch Zeit und Raum)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1975 / 8010 př.n.l.
Kdo hledá nesmrtelnost, musí proniknout do minulosti....
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pán Třetí moci

Reginald Bull - Rhodanův nejbližší přítel a důvěrník

Thora a Crest - Jediní přeživší z expedice Arkonidanů

Kerlon - Arkonidan, který hledá tajemství nesmrtelnosti

Ras Čubaj, Anne Sloaneová, Ralf Marten a John Marshall - Čtyři příslušníci Rhodanova Sboru mutantů, kteří podniknou cestu do minulosti

Lesur - Jeho hrad se podobá místu, kde se o 10.000 let později nachází Rudý palác Thorta

Robby - Výtvor arkonidské supertechniky

Pozitronický mozek STARDUSTU II dešifroval nejdříve jen část nové zprávy. Říká, že nápis vyhasne za 24,7 dní. Teprve ke konci tohoto časového úseku najde pozitronika celé řešení: Jestli víš něco o našem světle, pomysli na to, od koho o něm víš. Jenom jeden se divil strojům vědomí - přišel dávno, pro mě jen vteřiny. Najdi ho a zeptej se ho! Jestli k němu chceš, sejdi dolů do krypty světla, ale ne bez vědomí o jeho osobě. Bude ti položena otázka ohledně jeho jména. S výměnným zbožím Ferronů na palubě letí STARDUST do Solární soustavy. Na otázku Perryho Rhodana robotskému mozku na venušské základně odpoví, že Arkonidan Kerlon přiletěl před 9985 lety s výzkumnými loděmi do soustavy Vegy, k níž tehdy patřilo čtyřicet tři planet. Přitom se podivoval transmiterům, které Ferronům podle výpovědí věnovali bohové, bytosti, které žijí déle než slunce.

O tři dny později se Rhodan vrací se STARDUSTEM zpět na Ferrol. Kvůli textu poslední zprávy je přesvědčen, že stopu položil samotný Nesmrtelný, kterého on a jeho přátelé sledují. Když byla jeho paměť v časové hrobce přezkoumána, dostane Rhodan příkaz: Nyní najdi toho, jehož jméno znáš. Jenom on má to, co potřebuješ k nalezení cesty za světlem. Víš, co je čas? Dřív, než časoměnič přemístí Rhodana, Reginalda Bulla, Cresta, Johna Marshalla, Rase Čubaje, Anne Sloaneovou, Ralfa Martena, dr. Franka Haggarda a robota z hrobky do Kerlonovy doby, řekne telepatický hlas: Hovořím k tobě, kdo sleduješ mou stopu. Až dorazíš, nenech se zabít. Nikdo ti nepomůže, pokud si nepomůžeš sám. Jenom pak, až najdeš Kerlona a to, co ti ukáže cestu ke světlu, budeš se moci vrátit do vlastního času. Nečekej déle než tři dny, ale také ne méně. Teprve pak tě stroj doveze zpět. Přeji ti štěstí. Jak dlouho už čekám!1) Rhodan a jeho druhové se zamotají do rozporu Ferronů a pomáhají hraběti Lesurovi, který brání svůj hrad proti barbarským předkům Sichů2). Když za tři dny přistane arkonidská loď, odvrátí Crest Kerlona od hledání planety zachování buněk a Ras Čubaj ukradne veliteli kovovou trubičku. Poté přenese časoměnič Rhodana a jeho průvodce do jejich vlastního času, od doby odchodu cestovatelů v čase uplynulo jen půl hodiny.

Nápis na stříbrné trubičce zní: Ten, kdo chce najít cestu, se může ještě vrátit. Pokud však chce jít, ať si je jist, že už mu nebude pomoženo. Prostor se brzy otřese. Dávej na to pozor a sleduj to, ale měj na paměti, že tento svět je obrovský a cizí.