Kerlon

Informace o postavě:
Datum narození:asi před 10.000 lety
Místo narození:Arkon
Národ:Arkonidané
Tituly:Velitel
Výskyt postavy v seriálu:
Výskyt v sérii Perry Rhodan:PR 15: Stopa v prostoru
graf výskytu postavy v seriálu

Kerlon byl arkonidský velitel flotily, který roku 8010 př. Kr., který se se třemi výzkumnými křižníky dostal při hledání Světa věčného života do soustavy Vega.

Popis

Dal by se popsat jako typický Arkonidan bez větších zvláštností. Jeho Khasurn je rovněž neznámý.

Charakteristika

Za Kerlonova života byli Arkonidané ještě aktivním národem, který expandoval. Kerlon sám byl smělý a riziko vyhledávající muž, který se nebál ani toho, že by měl riskovat vlastní život pro svůj národ.

Životopis

Když se Kerlon dostal do soustavy Vega, která ještě tehdy měla 43 planet, objevil život jen na osmé planetě. Eskadra přistála na neobydleném kontinentu Ferrolu a objevila tam pyramidě podobnou stavbu, kterou nalezl Ferron Lossoshér roku 1975 na vnějším měsíci 13. planety spolu s terranským seržantem Grollem. V pyramidě objevil Kerlon kovovou trubičku, která se však nedala otevřít.

Při dalším průzkumu stavby objevil materiální transmiter. Podstoupil riziko, použil ho a objevil se v protizařízení na druhé straně Ferrolu v kryptě tehdejšího paláce Thorta Lesura. Když transmiter použil znovu, objevil se opět na výchozím bodě v pyramidě. Kerlon byl udiven, že tak primitivní obyvatelstvo, jako byli v té době Ferroni, mohlo vyvinout takové přístroje, které i sami Arkonidané znali jen teoreticky.

Když lodě přistály na druhé straně Ferrolu poblíž Lesurova paláce, setkal se Kerlon s Perrym Rhodanem a Crestem da Zoltral, kteří byli v rámci Galaktické hádanky přesunuti do minulosti. Kerlon reagoval překvapeně, protože neočekával, že by zde mohl potkat jiného Arkonidana, poněvadž soustava byla zaznamenána jako oficiálně neprozkoumaná. Ukázal Crestovi nalezenou kovovou trubičku. Ten však nález podceňoval, aby Kerlona od dalšího průzkumu soustavy Vega odradil. Během rozhovoru byl Kerlon hlídán mutantem Ralfem Martenem, který se do něj jako teleoptik mohl vtělit.

Crestovi se tak podařilo Kerlona od této stopy nesmrtelnosti odlákat. Navedl ho na falešnou stopu a vydával Sluneční soustavu za domovinu planety nesmrtelnosti. Kerlon tuto stopu sledoval a jako první Arkonidan objevil Sluneční soustavu. Byla pojmenována Larsaf, po Kerlonově veliteli křižníku, který byl později považován z neznámých důvodů jako oficiální objevitel Sluneční soustavy.

Po přistání na Larsafu II podal Kerlon zprávu o nálezu na osmé planetě Vegy na Arkon II, kde byl zadán do centrální evidence. Kerlon už ale Arkon nikdy víc neviděl.

V průběhu doby se Kerlon účastnil stavby opěrného bodu na Larsafu II a také kolonizace velkého ostrova Atlantis na Larsafu III. Tam zemřel v bitvě s tamějšími domorodci.

Zda zde na Larsafu II a III Kerlon někdy náhodou potkal Atlana da Gonozal nebo Kule Tartse, není známo.

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál