Haggard, Frank M.

(přesměrováno z: Frank M. Haggard)
Informace o postavě:
Přezdívka:-
Datum narození:1933
Místo narození:Austrálie, Terra
Úmrtí:2268
Výška:1.88 m
Národ:Pozemšťané
Popis:statná postava; světlé vlasy; modré oči
Tituly:Dr., Profesor
Haggard, Frank M.
Haggard, Frank M.
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2: Třetí moc
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 91: Návrat Ernesta Ellerta
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Lékař Dr. Frank M. Haggard byl vynálezcem séra proti leukémii.

Vzhled

Haggard byl vysoký a statný, jeho vlasy měly barvu tmavé blond a oči byly modré. Ve tváři měl vepsanou laskavost a dobromyslnou povahu.

Charakteristika

Dal by se charakterizovat jako zdrženlivý muž, který měl sklon k nevšednosti a drsnému humoru. Také proto se tak rychle přidal ke Třetí moci Perryho Rhodana.

Životopis

V roce 1933 narozený biolog a odborník na nemoci krve byl původně občanem Austrálie, kde byl také majitelem vlastní kliniky. V roce 1969 objevil anti-leukemické sérum a od té doby byl jedním z nejváženějších lékařů 20. století.

V roce 1971 následoval Reginalda Bulla do pouště Gobi, aby zde léčil Arkonidana Cresta da Zoltral, jenž onemocněl leukémií. V budoucnu přijal Haggard úřad ministra zdravotnictví Třetí moci, dále v Terranii založil věhlasnou kliniku Arkon, jednu z největších klinik na Zemi 20. století, a díky vědomostem Arkonidanů, které získal prostřednictvím hypnoškolení, od základů přebudoval terranské zdravotnictví. Později se také účastnil letu do soustavy Vega.

V období mezi lety 2043 a 2044 měl profesor Haggard a jeho tým za úkol kontrolovat tělo Ernsta Ellerta. Haggard sám dohlížel na výměnu Ellertovy paže za protézu, poté, co bylo jeho tělo po mentálním souboji mezi Ellertovým duchem a Druufem Onotem poškozeno.

Od roku 1976 byl proces stárnutí jeho těla zastaven několika buněčnými sprchami na Poutníku, jeho věk byl zachován na 62 letech. Po zničení umělé planety a tím i fyziotronu v roce 2326 nebyla již konzervace buněk nadále možná.

O jeho dalších životních osudech neexistují žádné záznamy. Přesné datum smrti Dr. Franka M. Haggarda je taktéž neznámé, pravděpodobně ale zemřel roku 2268.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál