Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Hamiller, Payne
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:3558
Místo narození:SOL
Úmrtí:pravděpodobně v roce 2 NGL uzavřen do Hamillerovy trubice
Výška:1.75m
Popis:hnědé oči; krátké hnědé vlasy;
Tituly:Geniální vědec
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 853: Domov lidstva
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1794: Plán zmrtvýchvstání
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

V roce 3558 na palubě SOL narozený matematik a hyperfyzik, jeden z nejvýznamějších vědců lidstva. Payne Hamiller je vysoký 1.75 metru a má nenápadný vzhled. Má hnědé oči (je silně krátkozraký) a rovněž i hnědé, krátce střižené vlasy. Jeho pohyby působí neohrabaně. Je ostýchavý a lehce vznětlivý. Když jde ale o jeho práci, zastává železně svoje přesvědčení a je životem i duší vědec.

Hamiller zosobňuje po této stránce nový typ člověka, který se nespokojí s mlhavým vysvětlením nevyřešených otázek. Jeho hlavní snahou bylo vyvinout novou algebru k řešení problémů, které se zabývají řešením problémů v hyperprostoru. Nechce popisovat vlastní pětirozměrné fenomény, ale chce je svojí algebrou nejdříve zanalyzovat a předejít tak spekulacím o věcech, které ještě nebyly pozorované. Přitom jeho velký cíl zůstává v přísně logickém pořádku v rámci 5D fyziky.

Hamiller se stává začátkem roku 3586 Terranským radním pro vědu v kabinetu Juliana Tifflora, po návratu Terry a Luny do Sluneční soustavy. Zastává tento úřad až do založení Kosmické hanzy, na jejíž výstavbě se může podílet jen krátkou dobu. V roce 2 NGL umírá za tajemných okolností při dopravní nehodě. Ale dokonce i po více než 400 letech později kolují pověsti, že jeho mozek je stále naživu a nachází se v Hamillerově trubici na palubě BÁZE. Ani přední osobnosti Kosmické hanzy nemohou pověsti ani do dnešního dne zcela vyvrátit. Jestli Hamiller tímto fantastickým způsobem ještě dále žije nebo ne, jeho velká zásluha spočívá v tom, že se hyperfyzikové a matematici lidstva odprostily z myšlenkových postupů vštípených arkonskými vědomostmi, a vydaly se na zcela novou cestu.

Poté, co trubice po druhé expedici k Velké prázdnotě převezme velení nad BÁZÍ, podaří se jí Ernstu Ellertovi, poslu ID, odpojit. Jako odůvodnění uvede Ellert selhání Trubice při plnění dlouhodobého plánu superinteligence. Ještě na zpátečním letu z Velké prázdnoty, v Hirdobaanu, nastoupí Hamillerova trubice znovu do akce. Voltago odnese Trubici z paluby BÁZE a spojí se s její pomoci s Gomaš Endreddem. Při zániku Levelů v Endreddově okrsku a vzniku Aachthorovy spórové lodi je zničena i Hamillerova trubice. I přes tento konce, nejchtějí umlknout pověsti o tom, že Hamillerova trubice stále ještě existuje.