Perry Rhodan 1564 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1564
Název:Report nesmrtelnosti
(Report der Unsterblichkeit)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Kvůli budoucnosti do minulosti - pátrání po Crestových datech
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan na stopě Crestových dat

Kassian - Atlanův společník na pekelném výletu

Theta da Ariga - poskytne rozhodující poukaz

Momeron - porotce chráničů myšlení

Tareyan - není jen dobrým účetním

23. listopadu 1172 NGL si Theta da Ariga na Arkonu I všimne deset tisíc let starého trychtýřovitého domu, jehož údržba byla financována Garvanem z Taphraigu. Část muzea uvnitř je věnována vědci Epetranovi, který v roce 3917 před Kristem nainstaloval do nedokončeného Robota Regenta zmatenostní zapojení, které obří pozitroniku 15. února 2106 přiměla k sebedestrukci1). Protože Epetran byl Perry Rhodanovou cestou časem1) informován o budoucnosti, je Atlan přesvědčen, že se vědec pomocí soukromého archivu postaral o to, že se kvůli zkáze Regenta neztratí žádné důležité informace z Arkonidských dějin.

Pod trychtýřovitým domem objeví Atlan, Theta da Ariga a Kassian po dlouhém hledání 27. listopadu vstup do labyrintu, ve kterém Epetran ukryl svá tajná data. Tři Arkonidané projdou přes vědcem nainstalovaný a Garvanem zmanipulovaný ověřovací systém a kromě toho i přes past, kterou nechal postavit Garvanův milovník Tareyan, a naleznou nakonec Crestova data. Do nich Crest da Zoltral uložil v roce 1969 pozemského letopočtu informace, které Kalago, tefrodský velitel SAMURU, předal Arkonidanům a která byla MERIBANEM2) odvezena na Arkon:

V mlhovině Andromeda objeví tefrodští rebelové, ke kterým patří Kalago, planetu, na které z Mléčné dráhy unesené, tefrodům podobné bytosti, žijí pod buňky aktivujícím polem3). Dalším pátráním se rebelové dozvědí, že Mistři ostrovů mají buněčné aktivátory, které obdrželi od stvoření, které »žijí déle než slunce«. Domov těchto bytostí má být desátá planeta sluneční soustavy se čtyřiceti třemi planetami v určitém sektoru Mléčné dráhy4). Tefrodi tu sice už hledanou planetu nenajdou5), dostanou od obyvatel osmé planety5), kterým nesmrtelní věnovali tajemství materiálních transmiterů, ale poukaz na to, že podle jejich domněnek by v jednom systému ve východní části Mléčné dráhy měl být další cíl planety Věčného života. SAMUR ho tam sice nezastihne, narazí ale místo toho na arkonidskou expedici Haemona6).

Na základě této zprávy se Crest vydal na velké pátrání po »Planetě věčného života«7), které ho nakonec zavedlo do Sluneční soustavy8). Atlan, který se svými společníky 8. prosince archiv opustí, si díky Crestovým datům vzpomene, že planeta History3) se kvůli zmatkům při střetnutí s Mistry ostrovů a následným událostem dostala do zapomnění. Arkonidan, který z dat vyvozuje, že se Poutník v minulosti také zdržoval v Andromedě, se rozhodne po Perry Rhodanově návratu z Truillau podniknout expedici do sousední galaxie9).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál