Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Kassian da Orbanaschol
hledat

Kassian da Orbanaschol

Informace o postavě:
Datum narození:1128 NGL
Místo narození:Arkon I
Úmrtí:?
Výška:1,85 m
Národ:Arkonidané
Popis:atletická postava, svítivě červené oči, polodlouhé bílé vlasy

Kassian da Orbanaschol je Arkonidan, který je roku 1225 NGL majitelem Orbanascholovy loděnice na Arkonu II.

Popis

Kassian da Orbanaschol je vysoký 1,85 metru a má atletickou postavu. Má svítivě červené oči. Své světle bílé vlasy nosí polodlouhé.

Charakteristika

Za svého mládí byl Kassian da Orbanaschol na nejlepší cestě stát se dekadentním povalečem. To se však změnilo po jeho únosu. Od tohoto zážitku se v něm projeví ctižádostivost. Bude z něj nadaný lodní konstruktér. Je velice temperamentní a unáhlený a často se hádá, ale jinak je dobrosrdečný.

S Atlanem ho pojí hluboké přátelství. Kassian patří k Arkonidanům, kteří by rádi Atlana viděli v čele arkonské říše.

Životopis

Kassian da Orbanaschol se narodil roku 1128 NGL na Arkonu I. S Atlanem se poznává v roce 1147 NGL.

Roku 1149 NGL je Kassian při zkušebním letu Orbanascholova křižníku unesen invitro klony a cantarskými žoldnéři. Atlan ho osvobodí a stává se tak v dalších letech Kassianovým vzorem. V prosinci 1169 NGL doprovází Kassian Atlana při misi do soustavy Simban. Tam chtějí shromažďovat informace o Linguidech. V lednu 1170 NGL objeví Kassian a Atlan na planetě Teffon v soustavě Sedeider poškozeného Linguida – trpí fyzickou deformací a byla zmatena i jeho Kima. Oba Arkonidané jsou objeveni a napadeni, ale pak mají možnost mluvit s Linguidem Aramem Shaenorem.

Roku 1182 NGL se Kassianovi narodí syn Altra Atlan da Orbanaschol. Atlan bude chlapcovým kmotrem.

1225 NGL se z Kassiana da Orbanaschol stává hlavní představitel Khasurnu Orbanascholů a šéf Orbanascholovy loděnice.

16. února NGL doprovází Atlana, který v Orbanascholově loděnici dohlíží na celkovou opravu ATLANTIS. Kassian zjistí, že nějaký sabotér manipuloval s hypertropem ATLANTIS, aby způsobil explozi. Kassian přeruší energetické spojení mezi čerpadlem a zásobníkem a rozstřílí ho svým příručním zářičem. Dostane se ale do právě vznikající energetické kaskády a utrpí na celé levé straně těla nejtěžší popáleniny. Naštěstí ale přežije a je uložen do regenerační nádrže, která jeho zranění vyléčila.

Později se ukáže, že byl sabotér zmanipulován Crestem-Tharo da Zoltral, který použil Přenašeč vědomí, a tak ho k tomuto činu přinutil.