Crest-Tharo da Zoltral

Informace o postavě:
Datum narození:1137 NGL
Místo narození:Arkon I
Úmrtí:?
Výška:1,92 m
Národ:Arkonidané
Popis:vysoký, štíhlý, svalnatý; vyzáblá tvář, husté obočí, světle červené oči; vlnité bílé vlasy; nosí tradiční oděv
Tituly:vůdce Koncernu Zoltral

Crest-Tharo da Zoltral je v roce 1225 NGL v čele Khasurnu Zoltral.

Popis

Arkonidan je 1,92 metrů vysoký, velmi štíhlý a svalnatý. Má vyzáblou tvář a vysokým čelem a hustým obočím nad bledýma, světle červenýma očima. Své bílé vlasy nosí dlouhé po ramena a lehce vlnité.

Jeho oděv je výhradně tradiční a sestává většinou ze strohých bílých kombinací. K tomu nosí až ke kolenům dlouhou tmavozelenou šerpu a bronzový, jemně tepaný hrudní krunýř. Na zádech nosí dagorský meč.

Charakteristika

Crest-Tharo da Zoltral dělá dojem znuděného, arogantního snoba. Ve skutečnosti je však velice inteligentní, energický a cílevědomý. Disponuje vyhraněným mocenským instinktem. Od přírody je dobrým šermířem.

Na ocelovém světě Kharag je do jeho vědomí transferováno kompletní vědomí Tamrata Nevuse Mercova-Bana.

Životopis

Crest-Tharo da Zoltral se narodil na Arkonu I v roce 1137 NGL.

Od roku 1171 NGL se marně snaží získat šlechtický titul ta-kníže 1. třídy.

Jako vůdce Khasurnu Zoltral vede od roku 1225 NGL Koncern Zoltral spolu se svými sestrami Glachel a Amirou, bratrem Vardgarem, sestřenicí Dimeriou a bratranci Trodalem a Orghanem, kteří za ním oddaně stojí.

Crest-Tharo da Zoltral sleduje stopy svého předka Baylamora da Zoltral a objeví tak pozůstatky Lemurů v Omega Centauri. Protože nemá potřebná práva, nemůže zpřístupnit sluneční dvanáctistěn Kharag. Převezme moc nad potomky kosmonauta Baylamora a stvoří Baylamor'taman. Zárověň dále pátrá po lemurských zařízeních a objeví při tom na Thece Tarvian. S pomocí Alfarozkazu Kódodárce, jemuž přinese mrtvolu na Acharru pohřbeného Tamrata, dostane přístup k ocelovému světu Kharag. Začne toto zařízení rozebírat a použije lemurskou technologii pro Koncern Zoltral. Na jeho podnět vyvine poté podobor Koncernu nové techniky genetické manipulace živých tvorů, přičemž jsou použity také poznatky Arasů a Cantarů. Současně je připravována silná kosmická loď s transičním pohonem pro použití v Omega Centauri.

Plány Cresta-Thara se soustředí na přístroj pro transfer vědomí. S jeho pomocí a k tomuto účelu speciálně pěstovaných klonů chce sám dosáhnout nesmrtelnosti a toto privilegium chce prodat i dalším dobře platícím zákazníkům. Kromě toho sní o tom, že by mohl případně získat moc v arkonidském Impériu. Aby mohl použít transfer vědomí, potřebuje Crest-Tharo Krish'una, který ho prokáže jako zplnomocněného Tamrata. Pokusí se ukrást Krish'una uloženého na Měsíci, to se mu ale nezdaří. Poté zařizuje vloupání do Epetranova archivu, kde se rovněž nachází Krish'un.

15. února 1225 NGL je vyhledán Atlanem, který sleduje stopu vedoucí ke Koncernu Zoltral v souvislosti s proniknutím do Epetranova archivu. Crest-Tharo mu ochotně předá všechny informace o genových technologiích jeho koncernu. Při této příležitosti navrhne Atlan nové jméno pro sloního klona, kterého vytvořil Koncern Zoltral: Norman. Když Atlan stočí rozhovor na téma transiční pohon, přeruší však audienci. Mezitím už má přístup k transferu vědomí a ovlivní s ním jednoho technika v Orbanascholově loděnici, aby sabotoval ATLANTIS. Při tom je těžce zraněn Kassian da Orbanaschol.

Když Atlan vyrazí do Omega Centauri, pověří Crest-Tharo Igusena Kanarka a tři swoonské lovce hlav, aby ho dohonili. Atentáty jsou však neúspěšné. Zatímco Atlan pomaličku odhaluje, co se ve skutečnosti v Omega Centauri odehrává, experimentuje Crest-Tharo dále s transferem vědomí. Zařídí únos Li da Zoltral a vybere si ji pro první zkoušku. Když Atlan dorazí na ocelový svět Kharag, je už Crest-Tharo nepříčetný. Atlan se domnívá, že pokusy, které centrální počítač ocelového světa Kharag prováděl na Crest-Tharovi, byly příliš pro jeho mysl.

Crest-Tharo se pokusí převzít Li da Zoltral s transferem vědomí. To se ale nepodaří, protože Samkar Arkonidance implantoval druhé vědomí. Vzniklým psionickým šokem je jeho mysl ještě více poškozena. Prchá a opevní se se svými lidmi, když Atlanovi pomůže Zanargun. Jeho úkryt objeví Atlan, ale je jím ušetřen. Crest-Tharo má být odvezen do soustavy Arkon. O jeho dalším osudu a jeho Krish'unech není dosud nic známo.

Aktuální data:
17.9.2021
1566 před NGL
4. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459474.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!