Norman

Informace o postavě:
Přezdívka:Všudypřítomný troubič
Datum narození:1286 NGL
Úmrtí:-
Výška:cca 0.5 m
Národ:slon indický
Popis:miniaturní slon
Norman
Norman
© VPM kg.

Norman patří k druhu vyšlechtěných a geneticky upravených slonů indických.

Tento na Zemi vymřelý druh zvířat je od roku 1225 NGL chován a prodáván Koncernem Zoltral arkonidského Khasurnu Zoltral. Jméno Norman bylo změněno na návrh Atlana da Gonozal, původní název měl znít Nosman. Na Terře se v roce 1333 NGL nachází několik desítek těchto exkluzivních domácích zvířat.

Také v Omega Centauri jsou malí slonové známí. V Tamaniu Shah'taman jsou tato zvířata označována Kofentellan. Byla údajně evakuována během Halutské války na Lemur. Důvody pro jejich trpasličí vzrůst nejsou známy.

Podle pověstí experimentoval Crest-Tharo da Zoltral se starým arasským imunosérem X1076, i přes zákaz, na žijících objektech a genetický kód klonslona doplnil právě upraveným imunosérem, takže jeho střední délka života činí 2000 až 3000 let.

Popis

Jako všichni klonsloni je Norman vysoký asi půl metru, ale inteligentní jako chytrý pes, zvláště když jde o hledání keksů. Se svým chobotem zachází velice obratně, jen troubit se nikdy nenaučil správně – vydává ze sebe akorát nepovedené tóny, které jdou každému na nervy.

Charakteristika

Norman je relativně nenáročný a dobromyslný – přitom také ale velice přítulný ke svému majiteli. S výměnou vlastníka se ale dokáže dobře vyrovnat.

Schopnosti Vedle své schopnosti dokázat naštvat své okolí nepovedeným troubením, dokáže Norman poznat, že byl někdo převzat Gon-Orbhonem a to oznámit panickým troubením. Zdá se tedy, že má jisté paranormální schopnosti, mimo to si dokázal najít zpáteční cestu pararealitami planety Linckx – ke svým keksům.

Životopis

Předchozí vlastník klonslona Normana, narozeného roku 1286 NGL, je neznámý. Utekl v srpnu 1289 NGL k Mondře Diamond. Velice vystresované zvířátko nejspíš jeho předchozí majitel vyhodil.

Od roku 1311 NGL se o Normana stará dvojice Tess Qumisha a Benjameen da Jacinta, protože Mondra Diamond ho musela nechat v Alašanu. Po návratu SOL z Tradomu se opět vrací k Mondře Diamond, zatím co Tess Qumisha a Benjameen da Jacinta letí se SOL do Hangaye.

Velmi přítulný kolonslon byl svými majiteli vzat i do několika nebezpečných akcí a dokonce jim několikrát zachránil život.

Při nasazení 12. dubna 1312 NGL se dokázal dostat ve svém norminátorském obleku do sublunárních základen a sektorů 1636 až 1640 v suti a popelu bez udání cíle.

V březnu a dubnu roku 1333 NGL doprovázel Mondru Diamond a Homera G. Adamse v přestrojení do Vídně. Najde úkryt v zoo cirkusu Rochette. Kůži si přebarví na svítivě růžovou a pravou nohu zamění za protézu. Přitom bude tamním ředitelem představen jako Rosina, údajná Normanova příbuzná.

Po krizi Gon-Orbhon si ho Mondra nechává u sebe. Účastní se s ní v dubnu 1346 NGL Operace Tempus. V INTAZU jeho myšlení podrobí jeden z Lanternů zkoušce, protože je považován za inteligentního tvora.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál