Koncern Zoltral

z Databáze Multiversa

Koncern Zoltral je firma Khasurnu Zoltral, která se od počátku 13. století NGL mimo jiné zabývá výrobou a prodejem geneticky upravovaných klonových bytostí.

Organizace

Crest-Tharo da Zoltral vede Koncern Zoltral od roku 1225 NGL spolu se svými sestrami Glachel a Amirou, bratrem Vardgarem, sestřenicí Dimeriou a se svými bratranci Trodalem a Orghanem.

Produkty

Hlavní náplní Koncernu Zoltral je vývoj nových technologií ke genetické manipulaci s živými tvory na základě poznatků, které získali od Cantarů a Arasů. Koncern může na míru zhotovit zvířata všeho druhu, mimo jiné například půl metru vysokého Tyranosaura Rexe. V únoru 1225 NGL přicházejí se sériovou výrobou zmenšeného indického klonslona, který měl být původně prodáván pod názvem Nos-man. Klon je ale pak podle návrhu Atlana da Gonozal přejmenován na Normana.

Koncern je kromě toho vybaven těžkými křižníky s transitním pohonem. Ty chce využít Crest-Tharo da Zoltral především pro své plány - získat lemurské pozůstatky v Omega Centauri.

Historie

Koncern Zoltral zažívá obrovský technický rozvoj, když Crest-Tharo da Zoltral na počátku 13. století dostane přístup k lemurským přístrojům v Omega Centauri.

První experimenty provádí Crest-Tharo da Zoltral sám v ocelovém světě Kharag. Použil k tomu biologický materiál, který byl vytvořen ještě Lemury. Jeho prvními výtvory jsou monstra, mezi jinými i stvoření z genetického materiálu zvířat a humanoidů.

Jakou cestu si Koncern zvolí poté, co Atlan odhalí intriky Crest-Tharo da Zoltrala, není dosud známo.