Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1565
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1565
Název:Intrikář
(Der Intrigant)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Nemůže to tak nechat - Stalkerovy manipulace na palubě ROBINU
Hlavní postavy románu:

Stalker - pterský klon v roli intrikáře

Shina Gainaka - velitelka ROBINU

Ronald Tekener a Dao-Lin-H'ay - dívají se na Stalkera skrz prsty

Gunziram Baal - Stalkerův pomocník na palubě ROBINU

Voun Braata - samotář

Zatímco v různých maskách roznáší zvěsti, pokouší se Stalker různé národnostní skupiny na palubě ROBINU1) poštvat proti sobě, aby se lodi mohl zmocnit. Z koloniálního světa Maalit, druhé planety poblíž Atanusu2) nacházejícího se slunce Uruq, pocházející Anti Voun Braata, který se má na rozkaz Perryho Rhodana postarat, že ROBIN svého cíle bez újmy dosáhne, a který je vybaven zvláštními pravomocemi, objeví, že také modula-roboti1) jsou dílem Stalkera a že hyperprostorová bublina se nachází uvnitř válečné bedny pterského klona. Nepodaří se mu ale Stalkerovy intriky dokázat.

23. října 1172 NGL je let ROBINU sabotáží, kterou Stalker provedl na Grigoroffových projektorech, přerušen v galaxii Vilameš3). Kvůli zdlouhavým opravám přistane loď na Paro, druhé planetě slunce Alatea. Zatímco probíhá oprava, je v ruinách zaniklé civilizace objeven tři sta let starý hrob Somera4) Ankjarda, který zaujímal pozici portálového mistra5), kterou v Estartu dříve zastávali jen Nakkové. Braata chytí Stalkera do pasti v jámě, ze které ho o dva týdny později osvobodí Dao-Lin-H'ay. Protože Pterský klon pochopí, že jeho pokus dobýt ROBIN pomocí Gunziramem Baalem vedených Maaliterů, nemá šanci, pronikne ze stesku po domově pomocí fiktivního transmiteru své válečné bedny do HARMONIE Salaam Siina a unese ophalskou loď a jejího majitele. Alaska Saedelaere ho se Sielou Correl v MATCE pronásledují.

Krátce před plánovaným startem ROBINU narazí Ronald Tekener a Dao-Lin-H'ay nakonec 15. prosince na zmenšený model pomníku ESTARTU z Pailkadu na planetě Pailliar6).