Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1360
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1360
Název:Loučení vironautů
(Abschied der Vironauten)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Místo srazu Eden-Nova - poselství přináší změnu
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan uslyší »hudbu«

Salaam Siin - Síťochodec na Mardakaanu

Reginald Bull a Irmina Kotčistovová - bývalí Tosinové se chystají na návrat domů

Roi Danton a Ronald Tekener - zůstávají v ESTARTU

Koncem února 447 NGL zachytí Reginald Bull a Irmina Kotčistovová telepatické poselství, ve kterém ID vyzívá vironauty k cestě domů do Mléčné dráhy, protože se blíží katastrofa a cenná virosubstance jejich lodí by se měla použít k rozumnému účelu1). Oba Terranci se to vydají sdělit ostatním vironautům.

Po rozpuštění organizace Chodců sítí2), odlétá Salaam Siin3) s HARMONIÍ k ophalskému hlavnímu světu Mardakaan4), který je mezitím ovládán Singuvou. Pěvec se přidá ke skupině odporu Hagena Geena, ale jejich náčelník Koden Free, který dříve jednal z pověření Salaam Siinova starého rivala Kalenga Proo5), se stal závislým na novém vládci a předává mu nejdůležitější Pěvce své organizace. Ve vězení se Salaam Siin setká s Graucumem, bývalým kodexovým strážcem Mardakaanu6), který sám složil Hagen Geen, když poznal, že sloužil bludu.

Aby objasnil tajemství mentální melodie, do jejíhož pouta se opakovaně dostává, následuje Atlan Salaam Siina na Mardakaan. S podporou Elfahderova Paraphyra, který používá neobyčejný, válcovitý exoskelet, zmobilizuje Arkonidan ophalský chrór. Atlan a jeho spojenci proniknou do hlavního stanu Singuvy, osvobodí pomocí Anti-KM-séra a psionické písně vězně a vezmou s sebou Animateura. Když jsou ale rebelové napadeni diskovitou lodí, souhlasí Salaam Siin posílit zařízení HARMONIE pomocí Nambaq siwa, Písně smrti7), a překoná tak posádku deseti pterských lodí. Singuva se poté sám zabije.

Salaam Siin přenechá novou organizaci Mardakaanu Graucumovi a Hagenu Geenovi8) a následuje Atlana na Eden-Nova, na který ID poukazoval, místo srazu mimo Absantha-Shad a Absantha-Gom, na kterém se až do 31. července shromáždilo 500000 Vironautů. 150000 z bývalých 650000 hvězdných tuláků zůstane nezvěstných9).

Pomocí Salaam Siinových schopností pozná Atlan v mentální melodii zvuky, které doprovázeli jeho vysvěcení na Rytíře Hlubiny10), a pochopí, že se Jenu Salikovi podařilo, sejmout12) kosmokratickou klatbu11). Arkonidan, Eirene a Gucky poté skočí k Mléčné dráze a dostanou se na Asporc13), zatímco Ophaler se přidá k Vironautům, kteří rovněž vyrazí do domovské galaxie14). Ronald Tekener, Jennifer Thyron, Roi Danton, Demeter15) a Alaska Saedelaere16) zůstanou ale na vlastní přání v mocenské oblasti ESTARTU17).